Šiaulių Dainų progimnazijos šventinė 43-ojo gimtadienio savaitė

2020 m. spalio 19–23 dienomis Šiaulių Dainų progimnazijoje vyko šventinė 43-ojo mokyklos gimtadienio savaitė. Visa bendruomenė aktyviai dalyvavo progimnazijos tradicijų puoselėjimą, bendruomeniškumą ir kūrybiškumą skatinančiose veiklose. Direktorė Asta Vaičiūnienė dėkojo organizatoriams, dalyviams ir džiaugėsi tikslingai organizuotomis šventinėmis veiklomis.

Gimtadienio savaitė prasidėjo ankstyvą pirmadienio rytą PUG, 1–5 klasių mokinius, pedagogus pasitinkant su nuotaikinga muzika, skambančia visoje mokykloje. Dainiečių aprangos kodas – geltona, mėlyna, balta – atsispindėjo nuotaikingoje fotosesijoje „Aš – Dainietis“. Išradingai dekoruotos kabinetų durys sukūrė šventišką nuotaiką ne tik mokiniams, bet ir mokytojams.

Visą savaitę vyko aktyvios pertraukos, kurių metu mokiniai šoko, dainavo ir dalyvavo mokinių tarybos narių sukurtame protmūšyje. Džiugu, kad šių pertraukų metu vaikai turėjo galimybę išbandyti save skirtingose veiklose. Vieniems puikiai sekėsi dainuoti, kitiems – šokti zumbos ritmu, na, o mėgstantys pasukti galvą išbandė savo jėgas protmūšyje, kuriame visi klausimai buvo susiję tik su Dainų progimnazija.

Penktų klasių mokiniai su technologijų mokytoja S. Motuzaite-Juriene, džiaugdamiesi rudeninėmis spalvomis ir rudenėlio sunokintais vaisiais, daržovėmis bei gamtine medžiaga, visą savaitę kūrė rudeniškas mandalas progimnazijos vidiniame kiemelyje. Pasitelkus į pagalbą fantaziją, kūrybiškumą, išradingumą radosi nuostabūs kūriniai.

Nepakartojami kvapai progimnazijoje kasdien viliojo ne vieną, nes penktokai su mokytoja G. Petronaitiene gamino saldžiai gardžius patiekalus, kuriuos ne tik patys skanavo, bet ir kitus vaišino.

Dalyvaudami Kultūros paso edukacijose PUG, pradinių klasių mokiniai turėjo ne tik pramogą, bet ir pagilino žinias skirtingose srityse. Sužinojo kaip pasigaminti muilą, burnos skalavimo skystį ar net šampūną. Smalsumą vaikams kėlė ir iš Lego konstruojami robotai, kurie net piešė.    Penktokai aktyviai dalyvavo literatūrinėse varžytuvėse „Ar skaitei?“, kurių metu buvo derinama protinė ir pramoginė veikla.  Mokiniai, susiskirstę į komandas, žaidė protų mūšį, kurį sudarė keli turai. Norint atsakyti į klausimus, reikėjo pasitelkti ne tik literatūros, bet ir istorijos, geografijos, dailės, muzikos ir kitų mokomųjų dalykų žinias. Edukacinė programa „Tu gali kurti komiksus!”   supažindino mokinius su pasaulyje plačiai paplitusia, tačiau Lietuvoje mažai žinoma komiksų kultūra, jos ištakomis, kūrimo principais, piešimo technikomis ir pritaikomumo galimybėmis. Kūrybinių dirbtuvių metu moksleiviai kūrė iliustracijas klasikinės vaikų ir jaunimo literatūros motyvais.

Vaikų ir jaunimo meno festivalio „Z karta x 5“ kūrybinių gitaros dirbtuvių „Ar taip skamba gitara?“ metu 2c klasės mokiniai buvo susipažindinti su gitaros efektais ir technologijomis. Vaikai praplėtė savo muzikines žinias ir pagilino muzikinį skonį bei kultūrą.

Šventinę gimtadienio savaitę vainikavo „Obuolių diena“. Mokiniai vaišino vieni kitus obuolių pyragais, keksiukais ir kitais patiekalais, pagamintais iš obuolių.

Patirti įspūdžiai ir puikios emocijos suvienijo bendruomenę ir skatino puoselėti mokyklos vertybes.

Neformaliojo švietimo organizatorė Laura Pikelienė