ŠMSM projektas „Pažinkime vaikystę”

2020 m. rugpjūčio 21 dieną Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje buvo pristatytas ministerijos ir Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos bendras projektas „Pažinkime vaikystę“. Tai 20 edukacinių filmukų – praktinių veiklų pavyzdžių, padėsiančių ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo mokytojams ar tėvams sudominti vaikus skaičiavimu, teatro, dailės menu, sveika mityba ir kt. Savo patirtimi dalijosi ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojai, vaikai su mamomis, visuomenės sveikatos specialistai, menininkai ir kt. Projekte dalyvavo ir Šiaulių Dainų progimnazijos informacinių technologijų mokytoja Kristina Juodeikienė.

Edukaciniuose filmukuose pateikiamos ugdymo idėjos, kaip ugdyti skaičiavimo ir gamtamokslinio tyrinėjimo įgūdžius, lavinti balsą, perprasti kūno kalbą, kaip sveikai maitintis. Nufilmuoti praktinių veiklų pavyzdžiai padeda ugdyti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programose numatytas vaikų kompetencijas: pažinimo, meninę, sveikatos, socialinę ir komunikavimo.

Filmuota medžiaga skelbiama viešai, ja gali naudotis įstaigos, įgyvendinančios ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo programas, tėvai, visi, kurie domisi mažų vaikų ugdymu.

Edukacinis filmas „Lobis vandenyje“

Edukacinis filmas „Inovatyvus gyvūnas“

Visi edukaciniai filmai skelbiami  https://www.emokykla.lt/nuotolinis/metodine-medziaga/edukacine-vaizdo-medziaga