Tarptautinis informatikos ir informatinio mąstymo konkursas „Bebras“ 2019

„Bebras“ – konkursas, kuris paskatina mokinių norą susipažinti su sudėtingu informatikos pasauliu iš arčiau.

Konkurso vykdymo metu  1-2 klasių mokiniai turėjo išspręsti 12 uždavinių per 40 minučių, 3-4 klasių mokiniai turėjo išspręsti 15 uždavinių per 40 minučių, o  5-10 klasių mokiniai turėjo išspręsti 18 uždavinių per 40 minučių. Užduotys buvo pateiktos įdomiai ir vaizdžiai.

Konkurse dalyvavo 79 mūsų mokyklos 1-8 klasių mokiniai. Iš viso konkurse dalyvavo 43555 mokiniai iš skirtingų Lietuvos ir kitų šalių mokyklų.

Nykštukų grupėje (1-2 klasės) dalyvavo 2  mūsų mokyklos pirmos klasės mokiniai (vienas vaikas užėmė 3 vietą šalyje (Šiauliuose 1 vieta), kitas – 41 (Šiauliuose 6 vieta)). Antrokai konkurse nedalyvavo.

Mažylių grupėje (3-4 klasės) dalyvavo 23 mokiniai: 13 trečiokų ir 10 ketvirtokų. Trečiokė Augustė Šiauliuose  buvo pirma, o Lietuvoje – 36 vietoje. Trečiokės Greta ir Smiltė Šiauliuose užėmė 10 vietą. Ketvirtokė Emilija Šiauliuose buvo 4 vietoje. Į Šiauių geriausiųjų dešimtuką pateko Karolis (5 vieta), Matas (6 vieta), Gabrielė ir Milda (7 vieta), Matas (8 vieta), Dovydas (9 vieta).

Bičiulių grupėje (5-6 klasės) dalyvavo 29 mokiniai – 15 penktokų ir 14 šeštokų. Šeštokė Samanta Šiauliuose užėmė 1 vietą (Lietuvoje 47).

Draugų grupėje (7-8 klasės) dalyvavo 25 mokiniai – 35 septintokai ir 15 aštuntokų. Septintokai Lėja ir Matas Šiauliuose buvo pirmi (Lietuvoje 148 vieta). Džiugas Šiauliuose užėmė 5 viet1, Atlantas ir Kipras – 7 vietoje, Ieva 10 vietoje. Aštuntokas Danilas Šiauliuose užėmė 8 vietą, o Gabrielius – 10 vietą.

Į geriausių Lietuvos mokinių keturioliktuką (jis renkamas kiekvienoje klasės grupėje iš visų dalyvavusių tos klasės mokinių) pateko būsimas pirmokas Dovydas (3 vieta šalyje. Jis apdovanotas diplomu ir prizais, kurie įteikti Vilniuje Litexpo rūmuose 2019-11-23.

Aprašą rengė informatikos mokytojos Kristina Juodeikienė ir Jolita Kaupienė