Pradinių klasių mokinių konferencija „Atrask save profesijų pasaulyje”

Didelė laimė turėti mėgstamą darbą. Dirbti jį su meile. Kad tai galėtume įgyvendinti, spalio 22 d. Dainų progimnazijoje vyko Šiaulių apskrities pradinių klasių mokinių konferencija ,,Atrask save profesijų pasaulyje”. Į konferenciją susirinko gausus būrys mokinių ir mokytojų iš Šiaulių miesto Romuvos, Ragainės, Rasos, Rėkyvos, Sandoros, Dainų progimnazijų, Centro ir Saulės pradinės mokyklos, VšĮ ,,Smalsieji pabiručiai”, Šiaulių jėzuitų mokyklos, Šiaulių logopedinės mokyklos ir Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazijos. Konferencijos dalyvius pasveikino progimnazijos direktorė Asta Vaičiūnienė.

Susipažinti su įvairiomis profesijomis labai svarbu jau mokyklos suole. Kiek iš viso yra profesijų, ką dirba mokinių tėveliai, kuo norėtų būti patys mokinukai užaugę. Tai ir bandėme išsiaiškinti konferencijos metu. Mokiniai didžiuojasi savo tėvelių profesijomis, kurios pasirodė labai įvairios: sporto treneriai, kariai-savanoriai, ūkininkai, bitininkai, fotografai, draudimo brokeriai ir kt.

Pradinių klasių mokinukai ne tik ruošė skaidres apie ivairias profesijas, domėjosi, kuo galėtų būti, bet atsakinėjo į klausimus, deklamavo eilėraščius, dainavo daineles. Mokėsi  pasirinkti   profesijas, atsižvelgdami į  asmenybės savybes. Stendiniai pranešimai sudomino mokinių atneštais tikrais darbo įrankiais ir gaminiais. Pasirodė, kad mokiniai ne tik myli gyvūnus, atsinešė  jų nuotraukų, bet  moka juos šerti ir prižiūrėti, ateityje norėtų gydyti.

Profesinio orientavimo konsultantė pateikė įdomių minčių apie savanorystę. Mokiniai sužinojo, kad jau šiuo metu galima dirbti, padėti šalia esantiems žmonėms.

Konferencijos dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais už kūrybiškumą, sumanumą ir puikias žinias apie profesijas.  Visiems palinkėta, kad svajonės išsipildytų.

                                              Informaciją parengė mokytojos Inga Petrukonienė ir Birutė Kasparienė

Pradinių klasių mokinių konferencija „Atrask save profesijų pasaulyje”