Šiaulių Dainų progimnazijos stovyklautojų kelionė „Saulės miesto taku“

Rugpjūčio  19–23 dienomis Dainų progimnazijoje buvo organizuota pažintinė kūrybinė stovykla „Saulės miesto taku“ 1–4 klasių mokiniams. Vasaros poilsio programos vienas iš siekių – vaikų laiką organizuoti taip, kad jis būtų kuo įdomesnis, turiningesnis. Aktyviu poilsiu paremtos veiklos skatino vaikus visapusiškai tyrinėti, aktyviai veikti, ieškoti ir atrasti.

Penkias dienas 30 mokinių turėjo galimybę kurti, pramogauti, keliauti, dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose. Ši stovykla buvo ypatinga tuo, kad vaikai pagilino žinias apie savo gimtojo miesto svarbius objektus, lankydami juos ir dalyvaudami įvairiose edukacijose.  Organizuojant programos veiklas, mokiniams buvo sudarytos sąlygos atsiskleisti jų individualumui, kūrybiškumui, buvo tobulinami bendravimas ir bendradarbiavimas, skatinama pagarba ir tolerancija, draugiškų santykių su aplinkiniais kūrimas ir palaikymas.  Kiekviena stovykloje praleista diena – tai atskira patirtis, nauji nuotykiai ir įvairios pramogos.

Pirmąją stovyklos dieną vaikai lankėsi Šiaulių universiteto Botanikos sode, kur dalyvavo edukacinėje programoje „Augalų detektyvas“. Stovyklautojai ne tik susipažino su Lietuvoje augančiais augalais, bet ir pažino vienas kitą žaisdami judriuosius žaidimus ir aktyviai leisdami laiką gamtos apsuptyje.

Antrą stovyklos dieną mokiniai lankėsi Fotografijos muziejuje, kur susipažino su muziejaus istorija ir išbandė savo jėgas fotografijos mene. Vaikams organizuota veikla leido išgyventi kūrybinį procesą ir netikėtumo jausmą. Didžiausią įspūdį stovyklautojams paliko atsiveriančios Šiaulių miesto erdvės nuo Fotografijos muziejaus stogo žvelgiant per spalvotą filtrą. Vėliau mokiniai su mokytojomis patraukė link Šiaulių miesto simbolio – Auksinio berniuko ir Talkšos ežero pakrantėje įsikūrusios skulptūros „Geležinė Lapė“.

Trečioji stovyklos diena turiningai ir greitai prabėgo Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje, kur mokiniai susipažino su bibliotekos erdvėmis ir dalyvavo robotikos užsiėmime. Ši veikla ypač patiko berniukams, kurie save išbandyti galėjo konstruodami ir programuodami robotus.  Stovyklautojai galėjo patirti nuotykius pasivaikščiodami virtualioje erdvėje.

Stovykloje neapsieita  ir be sportinių veiklų. Ketvirtąją stovyklos dieną mokiniai lankėsi Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijoje. Treneriai pristatė mokiniams naująjį stadioną, persirengimo kambarius, sporto inventorių. Papasakojo apie regbio sporto šaką ir stadione vykstančias treniruotes, tarptautines varžybas. Stovyklautojai turėjo galimybę išbandyti savo jėgas sportinėse rungtyse ir estafetėse.

Paskutiniąją stovyklos dieną mokiniai lankėsi Kurtuvėnuose. Dalyvavo edukacinėje programoje „Laimės pasaga“, jodinėjo žirgais, grožėjosi gamta ir bendravo tarpusavyje. Visi drauge aptarė visas  stovyklos veiklas, pasidalijo  įspūdžiais. Mokiniai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis.

Atsisveikindami su stovykla,  mokiniai dėkojo stovykloje dirbusioms mokytojoms  už įdomiai ir įsimintinai kartu praleistas dienas. Tikimės, jog stovyklautojai dar ilgai su savimi nešiosis stovyklos „Saulės miesto taku” prisiminimus!

Neformaliojo švietimo organizatorė Laura Pikelienė

Šiaulių Dainų progimnazijos stovyklautojų kelionė „Saulės miesto taku“