,,Talkšos ežero paslaptys”

Gegužės 29–30 dienomis 2a ir 2c klasių mokiniai, lydimi mokytojų ir tėvelių, dalyvavo pažintinėje išvykoje – pamokoje ,,Talkšos ežero paslaptys”. Vaikams pamoką vedė ne tik klasės mokytojos, bet ir Šiaulių turizmo centro profesionali gidė Audronė. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su Talkšos ežero pakrante, sužinoti ką veikia gidas, kokia jo darbo specifika. Didžiausią įspūdį mokiniams paliko ausinukai, kurių pagalba jie galėjo girdėti gidę nutolę nuo jos.

Na, o įspūdžių buvo įvairiausių: mokiniai sužinojo apie Šiaulių mieste tekančius upelius Kulpę, Rūdę ir Šimšą, ,,Saulės“ berniuko paslaptis, Talkšos ežero parko istoriją. Vaikai turėjo galimybę atrasti ir užsiropšti ant didžiausio parke esančio akmens, suskaičiuoti,  kiek mokinių ant jo telpa, pastebėti parke gyvenančius vabzdžius. Mokiniai išbandė savo ištvermę, nes jiems teko eiti 5 km.  Dalyviams teko nugalėti baimę, išbandyti savo greitį ir orientaciją.

Pamokos pabaigoje mokiniai, jų tėveliai ir mokytojos galėjo įsivertinti savo žinias ir gebėjimus atsakydami į gidės klausimus. O vėliau susiskaičiuoti kiek prizų surinko.

Parengė mokytojos Aurelija Jurgutavičienė ir Daiva Stonė

,,Talkšos ežero paslaptys”