Šiaulių Dainų progimnazijoje patyriminio ugdymo (STEAM) diena

                    Vis dažniau pastebime, kad įprastiniai mokymo metodai šiuolaikiniam mokiniui tampa neefektyvūs. Kokius mokymo metodus pasirinkti, kad mokinys ne tik įgytų teorinių žinių, bet ir ugdytų praktinius gebėjimus.

                      Vienas iš metodų – patyriminis mokymas. Tai sudedamoji ugdymo dalis, viena seniausių edukacijos formų. Paprastai sakant – tai mokymasis darant. Juk žmonės geriausiai mokosi iš savo asmeninės patirties ir savo atradimų, nes tai yra sąmoningumo didinimas ir galimybių ribų plėtimas.

                      Š.m. lapkričio 29d. Šiaulių Dainų progimnazijoje buvo organizuojama patyriminio ugdymo (STEAM) diena. Mokiniai galėjo išbandyti įvairias edukacines veiklas, kitose mokymosi erdvėse. Progimnazistai domėjosi porceliano raštais, dekoravo puodelius, lankėsi fotografijos muziejaus tamsiojoje laboratorijoje, apšviestoje raudona šviesa. Gamino fotogramas, dėliodami savas kompozicijas ant šviesai jautraus popieriaus. Ch. Frenkelio vilos odininko dirbtuvėse gamino raktų pakabukus, apyrankes. Šiaulių „Aušros“ muziejaus archeologiniame skyriuje dalyvavo archeologiniuose kasinėjimuose, taip pažindami geriau mūsų krašto istoriją.

                      Nepamirštos „saldžiosios“ edukacijos, kurių metu mokėsi dekoruoti sausainius, kūrė kokteilių receptus, susipažino su šokolado istorija bei patys gamino šokoladinius saldainius, o kur ar dar kulinarijos studijoje „Con amore“ išmoktos pamokos apie itališkos picos kepimą, kokią būtume pavaišinti Romoje.

                      Tokios organizuojamos STEAM dienos ugdo mokinių bendrąsias kompetencijas: iniciatyvumą ir kūrybiškumą, pažinimą, komunikavimą mokėjimą mokytis per praktinius užsiėmimus.

Juk „svarbiausia ne tai, kad kiekvienas vaikas būtų mokomas, o kad kiekvienas vaikas norėtų mokytis“.   Džonas Lubokas

Profesinio orientavimo konsultantė Giedrė Kielaitė

Patyriminio ugdymo (STEAM) diena