Šiaulių Dainų progimnazijos 7-8 kl. mokiniai vykdė Šiaulių Valstybinės kolegijos, vadybos ir komunikacijos katedros pasiūlytą STEAM programą

Vis dažniau švietimo bendruomenėje vartojamos sąvokos: STEAM veiklos, STEAM kryptis, STEAM neformalusis vaikų švietimas, STEAM mokyklos, STEAM mokyklų tinklas.

Šiame ugdyme akcentuojamas kūrybiškumas ir techninė kūryba racionaliai derinant su atskirų mokomųjų dalykų ypatumais.

Šiaulių Dainų progimnazija atsižvelgdama į  šiuolaikines ugdymo aktualijas mokiniams siūlo veiklas ne tik progimnazijoje, bet ir už jos ribų.

7-8 klasių progimnazistams gegužės mėn. buvo pasiūlyta išbandyti Šiaulių Valstybinės kolegijos, vadybos ir komunikacijos katedros, siūlomą STEAM programą „Asmeninio fotopaveldo vizualizavimas ZOOMBOOK kompiuterine programa“. Užsiėmimai vyko gegužės ir birželio mėn. Jų metu mokiniai susipažino su vizualinės skaitmeninės informacijos, paveldo samprata, mokėsi kurti fotoknygą ZOOMBOOK kompiuterine programa.

Užsiėmimų metu mokiniai įgijo ne tik praktinių įgūdžių, bet ir ugdė informacines, komunikacines bei kūrybiškumo kompetencijas.

Tikimės, kad kitais metais mokiniai turės galimybes išbandyti kitas siūlomas STEAM programas, juk ne veltui kinų patarlė sako „papasakok man – ir aš pamiršiu; parodyk man – ir aš prisiminsiu; įtrauk mane – ir aš suprasiu“.

                                                      Profesinio orientavimo konsultantė Giedrė Kielaitė