Nordplus Junio projekto „Let‘s explore, discover, create!“ Dalyviai viešėjo Klaukkala sporto gimnazijoje Suomijoje

Šiaulių Dainų progimnazija nuo 2017 m. rugsėjo mėnesio koordinuoja tarptautinį, trišalį ( Lietuva, Estija, Suomija) Nordplus Junior projektą „Let‘s explore, discover, create!“.  Projekte dalyvauja 15 progimnazijos 6-7 klasių moksleivių, veiklas koordinuoja anglų kalbos mokytojos Kristina Bliūdžiuvienė ir Aušra Ramanauskienė.

                      Gegužės 14-19 dienomis įvyko antrasis partnerių susitikimas Klaukkalos miestelio sporto gimnazijoje Suomijoje. Mokykloje ir projekte dalyvaujančių  mokinių šeimose svečiavosi 15 mūsų progimnazijos mokinių.

                      Skrydis lėktuvu ir Rygos oro uosto, trumpa kelionė iš Helsinkio oro uosto į Klaukkalos miestelį tikrai neprailgo ir  susitikimas su draugais prasidėjo smagia popiete mokykloje bei draugų šeimose, o bendros veiklos tęsėsi visą savaitę. Siekdami įgyvendinti projekto tikslus ir uždavinius mokiniai dalyvavo įvairiose pažintinėse, meninėse ir aktyviose sportinėse veiklose, daug keliavo. Mūsų mokiniai paruošė įspūdingą šokį, kuriam neliko abejingų, ir dalyvavo įvairiose veiklose mokykloje – dalyvavo kūrybinės fotografijų dirbtuvėse, miestelio bendruomenės sportinėse varžybose, keliavo pažintiniu taku Klaukalos miško draustinyje bei iškylavo gamtoje. Mokiniai taip pat lankėsi Helsinkio meno galerijose bei susipažino su Suomijos sostine. Mokiniai ne tik dirbo, bet ir aktyviai pramogavo prie ežero ir jūros, laiką leido vandens pramogų parke.

                      Savaitė netruko prabėgti, įvairios veiklos mokykloje bei išvykose sustiprino projekto partnerių draugystę bei sutelkė naujiems iššūkiams. Artėjančių mokslo metų pradžioje, jau rugsėjo mėnesį, laukia susitikimas su partneriais iš Estijos.

 

Informaciją parengė projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja metodininkė  Kristina Bliūdžiuvienė