VOKIEČIŲ KALBOS SAVAITĖ

Ö kaip vokiškai ? Vokiečių kabos savaitė vyko spalio 16-20 d.

Ar žinojote, kad Vokiečių kalba (Deutsch) reiškia ,,kalbantis tautos kalba”. Arba ar tikėjote, kad įlgiausią vokišką žodį, kuris yra registruotas Gineso rekordų knygoje, sudaro net 79 raidės:

Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbeamtengesellschaft

(Dunojaus garlaivių laivybos pagrindinės elektros tinklų įmonės statybos rangovų valstybės tarnautojų bendrovė).

             Ir ne tik su šiais faktais, dalindami skrajutes, sveikino šeštokai  visą Dainų progimnazijos  bendruomenę. “Guten Tag, guten Tag. Hallo. Wie geht‘s?“ skambėjo mokykloje vokiečių kalbą besimokančiųjų  pasveikinimas bendraklasiamss, mokytojams, mokinių tėveliams.

            O jau po pietų jėgas išbandyti Protų mūšyje susirinko penkios 7-8 kl. mokinių  komandos. Žinias pagilinti prieš renginį buvo galima ir iš informacinio pranešimo per mokyklos TV, kurį parengė aštuntokės Augustė Gočelkytė ir Viltė Mickytė. Septintokai „vokietukai“ tik labai nežymiai nusileido vyresniesiems. Bet ar taškai svarbiausi? Gera nuotaika, komandos bendradarbiavimas, žinių apie vokiškai kalbančių šalių kultūrą praplėtimas –tai, dėl ko verta organizuoti panašius renginius. Vokiečių kalbos savaitės  projektą inicijavo Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, Goethe`s institutas ir kt. institucijos. Daugiau kaip 230 institucijų, užregistravo  savo renginius Vokiečių kalbos dienų proga. Šiaulių Dainų progimnazija taip pat aktyviai prisijungė prie šios iniciatyvos.

Visą savaitę mokyklos bibliotekoje buvo eksponuojami 6-8 kl. mokinių pirmieji konkrečiosios poezijos bandymai. Žaidimas raidėmis, skiemenimis, žodžiais – štai kas yra konkrečioji poezija – konkrete Poesie. Žodis kuria formą, forma perteikia prasmę.

        Vokiečių kalbos savaitės renginius baigėme Uwe Kaa (Vokietija) koncerte muzikos klube „Havana“. Vokiečių kalbos  besimokantieji turėjo galimybę gyvai pasiklausyti vokiečių kalbos . Menininkas per koncertą nuolat bendravo su publika.

Informaciją parengė vokiečių kalbos mokytoja Daiva Staniulytė