28. Gegužė 2017 · Comments Off on Gabiausiųjų mokinių išvyka į Kauną · Tema: Naujienos

Gražia tradicija tapo 5-8 klasių gabiausių, aktyviausių mokinių, taip pat sporto varžybų nugalėtojų išvykos mokslo metų pabaigoje. Šiemet buvo organizuota ekskursija į Kauną, kur lankytasi žymiausiose miesto vietose.

Lietuvos aviacijos muziejaus kolekcijoje beveik 20 tūkstančių eksponatų, bet labiausiai akį traukia didelių gabaritų orlaiviai. Populiariausias eksponatas – skraidymams tinkanti natūralaus dydžio legendinės ,,Lituanicos“ kopija. Muziejaus pasididžiavimas – ir Lietuvoje naudoti sklandytuvai, ir An-2, iš kurio Baltijos kelyje buvo barstomos gėlės. Muziejaus darbuotojai ne tik pateikė daug įdomios informacijos, bet ir leido patiems mokiniams pabūti lakūnų vietoje ir  ,,paskraidyti“.

Egzotika mieste – taip būtų galima vadinti Lietuvos zoologijos sodą Kaune. Laikas čia taip pat prabėgo greitai. Pamatyti gyvūnai ir nudžiugino, ir nuliūdino, nes atrodo, jog jiems nelabai smagu nelaisvėje. Ir į žmonių srautus jie nereaguoja. Kaip visada, privertė šypsotis beždžionėlės, ruonis, žirafos.  Nors zoologijos sode gyvena apie 250 gyvūnų, daug  narvų buvo tušti.  Gal dėl to, kad  karštą dieną kai kurie gyvūnai tiesiog norėjo pailsėti.

Na, o mokiniai ilsėtis neturėjo kada. Dar laukė Prisikėlimo bažnyčia – bazilika – didžiausia monumentalios architektūros bažnyčia Baltijos šalyse. Jos 70 metrų bokštas – tikras lietuvių tautos dvasinio atgimimo ir laisvės simbolis. Pakilus liftu ar užlipus laiptais  į apžvalgos aikštelę prieš akis atsiveria Kauno senamiesčio panorama. Tolumoje matyti ir Kauno pilies bokštas – paskutinis mūsų lankytas objektas,  vienas ryškiausių šio miesto simbolių. Pilis puikiai renovuota. Bene labiausiai visus sudomino požemyje įrengtas stilizuotas kalėjimas su bausmių įrankiais, pavyzdžiui, ,,gėdos stulpas“, koks buvo naudotas bausti  nusikaltusius žmones XVI – XIX a. Penktokės mergaitės bandė iš  šukių sudėlioti koklių plytelę, visi norėjo pasimatuoti karžygio  šalmą ar  bajorišką kepuraitę.

Važiuoti į išvykas visada smagu.  Ir nors daugelis šiame mieste esame buvę ne kartą, kiekvienas apsilankymas  palieka neišdildomų įspūdžių.

                                                                 Lietuvių kalbos mokytoja Inga Valeikienė

  

                          

Komentuoti negalima.