STEAM veiklos su ,,Mėgintuvėlis LT“ komanda

Rugsėjo 15-17 dienomis Dainų progimnazijoje svečiavosi  ,,Mėgintuvėlis LT“ komanda, kuri 1-4 klasių mokinius kvietė susipažinti su „Spalvos moksle ir mene“.  

Renginio metu mokiniai nagrinėjo kodėl įdomu pažinti mokslą? Sužinojo, kad mokslas paaiškina įdomiausius reiškinius, kurie prilygsta nuostabiausiems stebuklams.    

Mokiniai įsitikino, kad chemijos mokslas pilnas spalvų,  laboratorijoje pilna įvairių indelių su spalvotais tirpalais. Nors spalvas visi įpratę matyti kasdien, tačiau visi prisiminė nepaprastą gamtos reiškinį vaivorykštę ir kodėl ją matome? Sužinojo, kad vaivorykštės yra trys pagrindinės spalvos. Mokiniai atlikdami eksperimentus jas maišė su kitomis vaivorykštės spalvomis ir padarė savo spalvų vaivorykštę. Į ją įdėję šiek tiek mokslo magijos gavo rūkstančias, o vėliau ir burbuliuojančias putas. Patys drąsiausi valdė ugninius burbulus. 

Rugsėjo 22-23 ir 27 dienomis ,,Mėgintuvėlis LT‘‘ komanda svečiavosi pas 5-8 klasių mokinius. Mokiniai buvo supažindinti su laboratorija ir kas joje vyksta, chemijos mokslu, be kurios žinių dirbti laboratorijoje neįmanoma. Progimnazistai išbandė medžiagas vadinamas indikatoriais, kurių dėka darė mokslinius stebuklus. Susipažinę su gamtiniais ir sintetiniais indikatoriais, sužinoję kad tirpalai gali būti šarminiai, rūgštiniai bei neutralūs, mokiniai atliko bandymus – bespalvius tirpalus pavertė spalvotais, o spalvotus išblukino iki bespalvių. Naudodami skystą azotą šaldė spragėsius -196 C temperatūroje. Šių veiklų tikslas-skatinti mokinių susidomėjimą STEAM veiklomis nuo mažens, parodyti įdomiąją mokslo pusę, skatinti domėtis ir tyrinėti. 

Informaciją parengė pradinio ugdymo mokytoja Rasa Blekaitienė ir pagrindinio ugdymo skyriaus vedėja Jurgita Borusienė