Lyderių stovykla Baltijos jūros pakrantėje

Antrąją mokslo metų dieną, Šiaulių Dainų progimnazijos 5–8 klasių lyderiai ir mokinių tarybos nariai, turiningai praleido laiką Lyderių stovykloje. Dalyviai vykdė lyderystės pratybas asmeninės ūgties stiprinimui prie Baltijos jūros.

Džiugiai nusiteikęs mokinių aktyvas asmeninę lyderystę lavino autobuse kelionės pradžioje vos išvykus iš Šiaulių drauge su PO konsultante Elmyra Damonskiene. Maloniai nustebino ugdytinių sąmoningumas ir lyderystės sampratos taiklumas, buvo išvardintos tokios lyderio savybės kaip atsakingumas, pareigingumas, išmintingas iniciatyvumas, veiklumas, tvarkingumas, draugiškumas, komunikabilumas, punktualumas, altruizmas, noras padėti kitiems, gebėjimas iš(si)kelti garbingą tikslą, būti disciplinuotam siekiant tikslų, išklausančiam, idant padėti kitiems siekti norimo rezultato. Smagiai nuteikė efektyvios komunikacijos pratybos, lyderiai gebėjo identifikuoti melagienas ir užsidirbti prizų.

Atvykę į Pajūrio regioninį parką lyderiai vykdė profesinį veiklinimą: stebėjo profesionalios gidės Ivetos Ivanauskienės darbą, kuri pristatė Baltijos pajūrio istoriją nuo senosios, sūriosios Litorinos jūros laikų, ypatingą dėmesį atkreipdama Klaipėdos krašto (Mėmelio) žmonių pilietiškumui, drąsai ir lyderystei ginant gimtinę. Mokiniai gidei uždavė ne tik daug įdomių klausimų, bet ir patys it gidai pristatė istorijos, geografijos bei etnologijos žinias.

Informatyvią edukaciją vainikavo komandos formavimo ir stiprinimo pratybos su Šiaulių Dainų progimnazijos neformaliojo švietimo organizatore Laura Pikeliene prie Olandų kepurės. Keturios lyderių komandos per kelias minutes sudėjo vertingus žodžius iš akmenėlių: Šiauliai, Protas, Skrydis, Šviesa.

 Džiugiai visi nusiteikę į namus patraukė, aptardami dienos įspūdžius bei dainuodami. Refleksijoje mokiniai nurodė, kad iš šios stovyklos parsiveža ne tik pilnus batus smėlio, bet ir naujas pažintis, žinias ir puikią nuotaiką.

 PO konsultantė Elmyra Damonskienė