ATEITIES INŽINERIJA IR ŠIAULIŲ DAINŲ PROGIMNAZIJA – JĖGA!

Vilniaus Tech universiteto „Ateities inžinerijos“ programa vykdoma Šiaulių Dainų progimnazijoje nuo 2020 rugsėjo mėnesio. Vykdėme dviejų skirtingų tematikų projektus:

1. Roboto prototipo kūrimo tematikoje kūrėme „IŠMANŲJĮ LABIRINTĄ“.

2. Žaliosios energetikos tematikoje kūrėme „SAULĖS ENERGIJOS STOTELĘ”.

2021 m. birželio 2 dieną nuotoliniu metu vyko projektų pristatymai. Projektus pristatė mokiniai. Projektinis darbas „IŠMANUSIS LABIRINTAS“ buvo pripažintas geriausiu tematikos “Roboto prototipo kūrimas“ darbų konkurse gimnazijų kategorijoje.

Projektą vykdo Šiaulių Dainų progimnazijos mokytojos Kristina Juodeikienė, Jolita Kaupienė, Sandra Motuzaitė-Jurienė ir Vilniaus Tech (VGTU) universitetas.

Progimnazijoje mokiniai turi pasirenkamą robotikos modulį, veikia inžinerijos būrelis, vyksta įvairios praktinės veiklos technologijų bei informacinių technologijų pamokose. Visą tai apjungia mokinių teorines bei praktines  žinias ir mokymosi procesą daro įtraukesniu bei inovatyviu. Prisijungimas prie „Ateities inžinerijos“ programos – tai puiki galimybė mokiniams plėtoti STEAM kompetencijas, atskleisti savo kūrybiškumą, sprendžiant inžinerines problemas, ugdyti(s) gebėjimą taikyti mokslo ir technologijų žinias, kuriant, projektuojant ir įgyvendinant inžinerinius gaminius, sistemas, procesus ir sprendžiant tvarios aplinkos, žaliosios energetikos, ekologinio projektavimo problemas. „Ateities inžinerijos“ programos skirtos norintiems išmokti efektyvių šiuolaikinių technologijų pagalba sukurti savo sumanytą išmanų įtaisą ar programėlę, sukurti naujus ir naudingus bendruomenei kūrinius, saugoti savo gyvenamąją aplinką. Programos buvo vykdomos ir įgyvendintos visus 2020 – 2021 m. m. kartu su Vilniaus Gedimino technikos universiteto „Ateities inžinerijos“ (AI) platforma, kuri nuotoliniu būdu teikė reikalingą metodinę medžiagą, konsultacijas.

Daugiau apie „Ateities inžinerijos“ platformą