Nuaidėjo IV-asis respublikos dainų festivalis-konkursas „Gamos pėdutės“

 Tradicijos tęsiasi. Šiais metais, balandžio 29 d., įvyko IV–asis respublikos lopšelių-darželių ugdytinių ir bendrojo ugdymo mokyklų 1–4 klasių mokinių dainų festivalis-konkursas „Gamos pėdutės“. Šįkart jis buvo kitoks: virtualus, transliuotas Youtube kanale. Festivalyje-konkurse „Gamos pėdutės“ dalyvavo net 53 dainorėliai iš daugelio Lietuvos miestų ir miestelių. Tai iš Elektrėnų, Alytaus, Klaipėdos, Kauno, Vilniaus, Kėdainių, Panevėžio, Vilkaviškio, Ignalinos, Gargždų, Prienų, Melkio, Kelmės, Švenčionėlių, Šakių, Mažeikių, Jonavos, Utenos, Kaišiadorių ir Šiaulių miesto.

Renginio pradžioje mažuosius dainininkus pasveikino Dainų progimnazijos direktorė Asta Vaičiūnienė. Ji pasidžiaugė gausiu dainininkų būriu ir palinkėjo visiems sėkmės bei darnaus dainų skambėjimo.  Festivalio-konkurso dalyvius vertino komisijai, kurios pirmininkė Ginta Palujanskienė, Šiaulių 1 – osios muzikos mokyklos chorinio dainavimo ir solfedžio mokytoja  metodininkė, bei nariai: Asta Jablonskienė, Šiaulių Dainų muzikos mokyklos chorinio dainavimo ir solfedžio vyresnioji mokytoja, Ingrida Ručinskienė, dainų autorė ir atlikėja, vokalo mokytoja ir Diana Maciuvienė, Šiaulių Dainų progimnazijos šokio vyresnioji mokytoja, teko nelengva užduotis. Solistų kategorijoje I – osios vietos apdovanojimą pelnė solistė Justina Ruckevičiūtė iš Alytaus lopšelio-darželio „Pasaka“ (vad. Aušra Marcinkevičienė) bei Augustė Daniūnaitė iš Elektrėnų pradinės mokyklos (vad. Giedrė Takarauskaitė). II – osios vietos apdovanojimą  pelnė solistė Eglė Kvietkutė iš Šiaulių raj. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų pagrindinės mokyklos (vad. Simona Labanauskaitė) bei Ugnė Kazlauskaitė iš Šiaulių Dainų progimnazijos (vad. Gitana Šlėnė). III vietos laimėtojos – tai solistė Aiva Bukšnytė iš Vilkaviškio raj. Kybartų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ (vad. Vilma Gurskienė), solistė Amelija Juonytė iš Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos (vad. Ramunė Pūdžiuvelienė) ir Faustina Bloškytė iš Šiaulių Dainų progimnazijos (vad. Ingrida Jonavičienė).  Vokalinių ansamblių kategorijoje  II – osios vietos apdovanojimą pelnė Alytaus lopšelio-darželio „Pasaka“ mergaičių duetas Barbora Žilevičiūtė ir Justina Ruckevičiūtė (vad. Aušra Mackevičienė), o  III – osios vietos apdovanojimą – vokalinis ansamblis „Dainorėliai“  iš Vilkaviškio raj. Pilviškių „Santakos“ gimnazijos (vad. Irma Menčinskienė) bei mišrus vokalinis ansamblis iš Melkio mokyklos (vad. Silvija Ivanovienė). ). Laureato diplomai atiteko solistėms Karinai Šer iš Šiaulių Dainų progimnazijos (vad. Gitana Šlėnė) ir Faustai Burškytei iš Šiaulių „Juventos“ progimnazijos (vad. Loreta Stankuvienė) bei vokaliniams ansambliams: „Mažosios žirniukės“ iš Šiaulių lopšelio-darželio „Žirniukas“(vad. Regina Varpučianskienė) ir „Bangelės“ iš Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos (vad. Rasa Linkienė). Komisijos „Simpatijos“ prizas atiteko mergaičių ansambliui „Šypsenėlė“ iš Mažeikių Kazimiero Jagmino pradinės mokyklos (vad. Vida Vaškienė).  Nominuotiems festivalio-konkurso solistams ir ansambliams bus įteikti Šiaulių Dainų progimnazijos technologijų mokytojos Sandros Motuzaitės–Jurienės  sukurti autoriniai darbai, atspindintys šio renginio temą.

Dėkojame visiems prisidėjusiems prie konkurso-festivalio rengimo ir jo įgyvendinimo: tai AB „Kelmės pieninė“ generalinei direktorei Jolitai Valantinienei, Dainų progimnazijos direktorei Astai Vaičiūnienei, Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos mokytojams Loretai Bubnienei, Ramūnui Benediktui Zubrickui, Dangirutei Petrauskienei, technologijų mokytojai Sandrai Motuzaitei–Jurienei, informacinių technologijų mokytojai metodininkei Jolitai Kaupienei, dailės mokytojai metodininkei Marytei Ruzgytei, neformaliojo švietimo  šokio studijos „Kosmėja“ vadovei Dianai Maciuvienei, neformaliojo švietimo organizatorei Laurai Pikelienei, laborantei Linai Pčelincevaitei ir renginio vedėjams Ernestai Leinartaitei bei Kasparui Kauneckui ir tikimės, kad ši graži tradicija nenutrūks, ji toliau tęsis ir tikėkimės, kad kitąmet vienų kitų skambius balsus išgirsime gyvai.

Muzikos mokytoja metodininkė Gitana Šlėnė