Interaktyvios veiklos Verslumo ir ugdymo karjerai dienoje

Saulėtą balandžio 15 dieną šventiškai nusiteikę 5-8 klasių mokiniai ir jų tėveliai, Dainų progimnazijos alumni ir garbingi svečiai, klasių vadovai bei mokytojai vieningai ir saugiai jungėsi Microsoft Teams platformoje pasisemti idėjų ir energijos sėkmingam karjeros keliui, aiškiam ir kryptingam tobulinimosi planui. Visus šventės dalyvius įtaigiai pasveikino mokyklos direktorė Asta Vaičiūnienė, primindama dainiečių lyderystę inicijuoti virtualias Karjeros dienas visoje Lietuvoje vos paskelbus pirmąjį karantiną, atkreipdama dėmesį, jog orientuojamės į novatorišką versliąją antreprenerystę, skatindami drąsą pokyčiams nuo mažų dienų, atliepdami lietuvių liaudies išmintį „lenk medį, kol jaunas“.

Pirmasis pranešimas „Mokslininko ir verslininko karjeros darna“ buvo it startas į visapusį, holistinį karjeros suvokimą, kurį pristatė Adomas Klimantas, Vilniaus licėjaus ir ISM universiteto alumni, ISM dėstytojas, Oksfordo Ekonominės ir socialinės istorijos magistras ir doktorantas, buvęs profesionalus irkluotojas. Nors 25-rių metų prelegento tyrimai įvertinti Lietuvos mokslų akademijos premija, darbai publikuoti viename rimčiausių JAV ekonomikos istorijos žurnalų – „Cliometrica“, jaunasis mokslininkas savo nuopelnus vertino kukliai, o juk per Covid – 19 sukeltą pandemiją subūrė tarptautinę inžinierių komandą ir ėmė kurti virusus naikinančius UV spinduliuotės prietaisus, įsteigdamas Lietuvos startuolį UVIRESO. Turėdamas visas galimybes karjerą plėtoti užsienyje, Adomas patriotiškai savo talentus žada investuoti Lietuvoje. Adomo Klimanto karjeros kelias atspindi asmeninės karjeros vadybos aksiomą: žmogus, atradęs savo talentus, įgauna ypatingos galios keisti pasaulį gerumo link ir pats tampa istorija.

Verslumo tematiką pranešimu „Nuo idėjos iki verslo“ pratęsė ir National Council on Economic Education (JAV) Ekonomikos trenerio (koučerio) sertifikato savininkas Edmundas Kvederis, tarptautinį pripažinimą pelniusio vadovėlio „Ekonomika per 31 valandą“ konsultantas, kuris akcentavo verslo idėjų vertingumą sprendžiant žmonių problemas, skatino mokinius steigti Jaunąją bendrovę ir teikti verslias paslaugas „čia ir dabar“ progimnazijoje.

Kad verslių idėjų būtų daugiau, jaunimo judėjimo ,,VIBELIFT“ vadovas, grupės ,,120“ narys, aktorius, Socialinių mokslų kolegijos Vilniuje dėstytojas Dovydas Laukys pranešimu „Kūrybiškumas – sėkmingos karjeros garantas“ pateikė efektingas metodikas kūrybiškumo plėtrai. Sodriausius kūrybiškumo pavyzdžius pateikė mados analitikas, projekto „Suprasti madą“ įkūrėjas Arnoldas Remeika pranešime „Mados pasaulio paslaptys: faktai, kurie pakeis jūsų nuomonę apie madą ir joje dirbančius žmones“ spalvingai pristatydamas mados verslo užkulisius, iškeldamas ekologines tvarumo problemas. Meilę ir atsidavimą gamtai skatino Jūratė Plungienė, Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro edukatorė, charizmatiškai pristatydama biologo profesiją drauge su egzotiškiausiais gyvūnais.

Vyresniųjų klasių mokiniai sužinojo apie ŠPRC Mechanikos skyriuje rengiamus specialistus: suvirintojo, santechniko, automobilių mechaniko, šaltkalvio, elektriko, automobilių elektros įrengimų remontininko profesijomis. Šaliai stokojant techninės, inžinierinės pakraipos specialistų, VUŠA lektorius, 2b kl. mok. Kamilės Balbonaitės, 6b kl. mok. Dovilės Balbonaitės tėvelis Dainius Balbonas savalaikiai pristatė praktinį pranešimą „Profesija – elektros inžinierius. Atsinaujinantys elektros energijos šaltiniai“. Kad pavojingi žmogaus sveikatai darbai vyktų sklandžiai, Lietuvos Respublikos valstybinės darbo inspekcijos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šiaulių teritorinio skyriaus vyr. darbo inspektorė Elvyra Gaižauskienė dalykiškai pristatė pranešimą “Karjera saugiai”.

Renginį vainikavo smagi, interaktyvi pažintinės dienos refleksija asmeniniam mokinių Karjeros bankui: atradęs savo pašaukimą gali tapti ne tik vertingiausias, bet ir laimingiausias žmogus pasaulyje. Pagarbiausiai dėkojame visiems prelegentams už reikšmingas pateiktis, Dainų progimnazijos alumni už nuoširdžiausius sveikinimus ir svarbius pasidalinimus apie patirtis gimnazijose, mokiniams už norą tobulėti ir mokytojams, kurie atsakingai ir stropiai vykdo savo profesines pareigas.

Informaciją parengė PO konsultantė Elmyra Damonskienė