Balanžio 16 dieną Šiaulių Dainų progimnazijoje vyko 1-4 klasių mokinių Ugdymo karjerai diena

Pirmųjų klasių mokiniai dieną pradėjo piešdami savo svajonių profesiją. Vėliau susipažino su rašytojo ir aktoriaus profesijomis. Pirmokai susitiko su rašytoja Kotryna Zyle ir Šiaulių Menų mokyklos Vaikų ir jaunimo teatro „Kompanija šauni“ vadove Dalia Dargiene. Rašytoja K. Zylė mažiesiems pristatė knygelę „Mažas kaip vabalėlis“, pasakojo mokiniams, kaip rašė ir iliustravo šią trumpą istoriją apie pasaulį atrandantį vabalėlį. Vadovė Dalia Dargienė pirmokus įtraukė į bendrą veiklą, kur vaikai drauge meditavo, vaidino gyvūnus.

Antrų ir ketvirtų klasių mokiniai susipažino su kinologo, muitinės pareigūno, sportininko bei gamtininko profesijomis. Vaikai susitiko su Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos filialo-Muitinės muziejaus vadovu Mindaugu Semėnu ir muitinės kinologu Artūru Zalecku, regbio klubo „BaltRex“ žaidėju ir treneriu Armandu Kalinausku, Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro mokytoja Jūrate Plungiene.

Antrokai pažintį su profesijomis pradėjo kalbėdami apie energetiko profesiją. Mokiniai susitiko su UAB „Ignitis grupės paslaugų centras“, vyriausiaja sistemų administratore Reda Kazlauskiene.

Trečiokams dailės mokytojo – verslininko profesiją pristatė Daiva Rozgaitė-Udrienė, Šiaulių menų mokyklos mados ir teatro studijos „Mūza” vadovė, konditerio darbo ypatumus atskleidė UAB „Triušio kepyklėlė“ direktorės Ernestos Daukšienės komanda, mokiniai drauge dekoravo sausainius.

Ketvirtokai susipažino su konditerio profesija. 4a ir 4d klasės mokiniai patys gamino ir ragavo ledus, 4e – kūrė sveikuoliškus kokteilius ir ieškojo informacijos apie juos internete, 4b – dekoravo konditerinius gaminius, 4c – dekoravo sausainius susitikimo su UAB „Triušio kepyklėlė“ konditere metu.

Mokinių mintys apie Ugdymo karjerai dieną:

„Man labiausiai patiko daryti darbelius, sužinojau, kad katės, šunys, pelėdos, šikšnosparniai nemato tamsoje.“ Adrija

„Man labai patiko, kai kalbėjome apie savo svajonių profesiją.“ Smiltė

„Ši diena manau ypatinga. Išmokom dar daugiau apie savo svajonių darbą.“ Eividas

„Šiandien man labai patiko muitinės pamoka. Aš pamokoj sužinojau kiek maždaug laiko reikia dresuoti šunis. Aš ten net užsinorėjau dirbti.“ Mantas

„Man labai patiko muitinės darbas. Labai noriu tapti muitininku.“ Gustas

„Šiandien labiausiai patiko ledai. Buvo labai skanūs. Ir smagu daryti.“ Augustė

„Man patiko biologijos, gamtamokslio profesija, nes man labai patinka tyrinėti gamtą ir gyvūnus.“ Emilija

„Man šiandien patiko gaminti vabalą iš plastelino.“ Eleonora

„Šiandien buvo trys susitikimai: su muitinės darbuotoju, su regbio treneriu ir su biologe. Man labiausiai patiko su regbio treneriu, nes aš pats lankau regbį. Man patinka regbio trenerio profesija.“

„Man patiko, nes buvo labai linksma ir labai įdomu.“ Smiltė

Anglų kalbos mokytoja Sandra Bartkuvienė

 

,