Paminėta Tarptautinė vaikų knygos diena

Turbūt niekas neišdrįstų paneigti, jog knyga vaiko rankose gyvena. Todėl kasmet dar nuo 1967 m. (Lietuvoje – nuo 1993 m.) balandžio 2d., H. K. Anderseno gimimo dieną, apie kurį sakoma, kad jis niekuomet taip ir neužaugo, minima Tarptautinė vaikų knygos diena.

Ta proga mūsų progimnazijos mokiniai buvo pakviesti švęsti vaikų knygų dienos taip pat. 1–2 kl. mokiniai turėjo surasti atitinkamą knygos pavadinimo pabaigą (https://learningapps.org/display?v=pjuzjv3tn21). Kam ši užduotis pasirodė per lengva, galėjo spręsti kryžiažodį (https://learningapps.org/display?v=po34v4uic21) ir taip atrasti stebuklingą žodį, „SKAITYKIME“. 3–4 kl. mokiniai turėjo progą taip pat pasitikrinti savo literatūrines žinias. Jie privalėjo išbraukti jiems jau žinomus kūrinių pavadinimus (https://learningapps.org/display?v=pverwctb521) ir iš likusių raidžių sudėlioti minėto rašytojo pavardę. Na, o 5–8 kl. mokiniai buvo pakviesti į edukacinį žaidimą „Knygos kelias!“ (http://knygoskelias.kvb.lt/).

Džiugu, jog šios dienos paminėjimas užbaigtas ne tik pažintimi apie H. K. Anderseną, bet ir klasėse aptartos pačių vaikų šiuo metu skaitomos bei rekomenduojamos kitiems knygos.

Bibliotekos vedėja Dilanta Vasylienė