Progimnazijos 3 – 4 klasių projektas „Šiaulių miestas ir aš“

Lapkričio 9 – 13 dienomis progimnazijoje buvo vykdomas 3 – 4 klasių projektas „Šiaulių miestas ir aš“.  Mokiniai vyko į pažintinę edukacinę ekskursiją po Šiaulius. Tai STEAM veikla „Gimtojo Šiaulių miesto pažinimas“ . Ekskursijos vadovas pasakojo vaikams apie miesto istoriją. Aiškino kaip keitėsi miestas, gatvės, kokių yra piliakalnių. Vaikai sužinojo kaip vadinami miesto mikrorajonai, kodėl jie turi tokius pavadinimus.  Mokiniai klausėsi, stebėjo ir viską žymėjosi žemėlapiuose. Reikėjo prisiminti turimas žinias apie horizonto kryptis, sutartinius ženklus. Buvo įdomu surasti vietovę, kurioje tuo metu  lankėsi.

Po edukacinės išvykos, pilni gerų emocijų, 4 klasių mokiniai rašė miniatiūrą  „Aš – Šiaulietis“.  Jose vaikai perteikė, tai – ką patyrė keliaudami po gimtąjį miestą.

 Per dailės ir technologijų pamokas mokiniai kūrė miesto maketą. Matavo, kirpo, spalvino namus, kelius, gatves, šaligatvius. „Augino“ medžius, gėles. Visi dirbo ir džiaugėsi gautu rezultatu – „sukurtu miestu“, jo rajonais.

Šio projekto veikloje mokiniai pagilino turimas žinias apie savo gimtąjį miestą Šiaulius. Išreiškė savo kūrybinias galias bei meilę gimtąjam miestui..

Informaciją parengė pradinio ugdymo mokytoja Jolanta Maziliauskienė