Kūrybiška Mokytojo diena Dainų progimnazijoje

2020 m. spalio 5 dieną, Tarptautinę Mokytojo dieną, Šiaulių Dainų progimnazijos bendruomenė pasitiko su šūkiu: „Aš – saviraiškus, kūrybingas Mokytojas“. Parengta dienos programa buvo nukreipta į aktyvias kūrybines veiklas, kurios ne tik padėjo pajusti šventinę nuotaiką, bet  ir leido mokytojams dar kartą pagilinti meninę kompetenciją, kuri labai svarbi vedant kiekvieną pamoką. Geras mokytojas yra ne tik žinių šaltinis ir mokymosi vadovas, bet ir kūrybingos veiklos pavyzdys.

Suskirstyti į grupes mokytojai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Paslapčių maišelis“, paveikslo tapymo edukacijoje „Žydėjimas“, o kūrybinės STEAM veiklos „Minties galia“ metu susikaupę sėjo pupas įprasmindami jų augimą savo minčių galiomis.

Pradinių klasių mokytojos, pasipuošusios rudeniškais akcentais, padovanojo muzikinį rytmetį progimnazijos vadovams atlikdamos dainą „Riešutų žydėjimas“. Fotosesijoms įrengtoje erdvėje po pamokų buvo galima įsiamžinti vienam ar su kolega. Na, o technologijų laboratorijoje keletas mokytojų susibūrė bendram tikslui – kepė pyragą visai bendruomenei. Šaunu, kad bendro darbo pastangomis pyragas iškepė labai gardus.

Netrūko ir mokinių staigmenų. Jie ne tik sveikino savo klasių vadovus, dalykininkus, bet ir prisiminė buvusius pradinių klasių mokytojus.  Malonios staigmenėlės ir gėlių žiedai teikė begalinį džiaugsmą visiems dar kartą primenant, kokia svarbi mokytojo profesija. Ta proga mokiniai drauge su profesinio orientavimo konsultante Elmyra Damonskiene sukūrė filmuką apie mokytojo profesiją, ėmė interviu iš progimnazijos pedagogų. Šiaulių Dainų progimnazijos mokinių taryba sveikino mokytojus su profesine švente taip pat iš kitapus ekrano. Taigi nuotolinis ugdymas neleido mokiniams pamiršti savo mokytojų šią ypatingą dieną, o tai pedagogams leido pasijusti pagerbtiems.

Neformaliojo švietimo organizatorė Laura Pikelienė