Šiaulių Dainų progimnazijos penktokų išvyka Kurtuvėnų regioninio parko pažintiniais takais

J.V. Gėtė yra pasakęs, kad „gamta – vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis prasmingas”.

Todėl Šiaulių Dainų progimnazijos 5-tokai kartu su klasių vadovėmis mokslo metus pradėjo keliaudami Kurtuvėnų regioninio parko pažintiniais takais, kurie yra unikalūs, įdomūs ir  neatrasti.

Eidami ekologiniu 4,5 km ilgio Juodlės pažintiniu taku aplink Juodlės ežerą, mokiniai susipažino su Ilgos kraštovaizdžio draustinio gamtos vertybėmis, kertinėmis miško buveinėmis, augalais bei gyvūnais. Grožėdamiesi Vainagių draustinio kraštovaizdžiu, užkopė į Vainagių piliakalnį ir apžvalgos bokštelį, iš kurio atsiveria vaizdas į bebrų gyvenvietę ir jų suręstą užtvanką, aplankė aukštapelkes. O kur dar žygis su parko gidu „Pageluvio ežerynais”…

Klausydamiesi gido pasakojimų, legendų, mokiniai grožėjosi Pageluvio ežerynu: Bijotės, Geluvos, Kurtuvos, Šernkšnyno, Raudoniuko, Dubuko, Širvos, Butiškės, Juodežerio, Barsukyno, Niaukos ežerais, kuriuos skiria aukštos, miškais apaugusios kalvos… Išvykos pabaigoje prie sukilėlių pušies tėvynę mylėti, puoselėti ir saugoti prisiekė visi penktų klasių berniukai.

Tokios išvykos – tai ne tik prasmingai ir linksmai gamtoje praleistas laikas, praplėstas mokinių akiratis, bet ir sustiprėjęs ryšys tarp klasės draugų.

Informaciją parengė  5-tų klasių vadovės