Gimtosios kalbos bei tautinės kultūros puoselėjimo diena

Birželio 18 d. progimnazijoje – Gimtosios kalbos bei tautinės kultūros puoselėjimo diena. Žinoma, nuotoliniu būdu 🙂 .  5-8 klasių mokiniai žiūrėjo filmukus apie Lietuvos gamtos grožį, diskutavo apie gimtosios kalbos svarbą, svarstė, verta ar ne turistui siūlyti aplankyti Lietuvą, paklaidžioti Vilniaus senamiesčio gatvelėmis, pasižvalgyti iš Trakų, Raudonies pilies bokštų, pamąstyti Kryžių kalne apie gyvenimo laikinumą, jo prasmę.

Penktų-šeštų klasių mokinukai tądien piešė iliustracijas tema „Mano gimtasis kraštas“, o septintokai-aštuntokai samprotavo raštu apie gimtosios kalbos bei tautinės kultūros puoselėjimo svarbą.

Septintokų mintys:

„Kiekvienam žmogui, nesvarbu, kokios jis bebūtų tautybės, gražiausia kalba yra jo gimtoji kalba. Mano gimtoji kalba – lietuvių kalba. Pirmas mano ištartas žodis buvo lietuviškas. Pirmoji mano parašyta raidė buvo lietuviška. Štai kodėl savo gimtosios kalbos nekeisčiau į jokią kitą kalbą.“

„Mūsų kalba yra unikali, nepakartojama, nes perduodama iš kartos į kartą, atspindi šalies, tautos istoriją, kultūrą, vertybes.

Bet ar visi žmonės brangina savo gimtąją kalbą? Manau, ne. Šiais laikais, kai galima išmokti įvairių pasaulio kalbų, keliauti, pažinti svetimas šalis, tapo ,,madinga” vartoti savo kalboje svetimybes, kurios menkina ir skurdina gimtąją kalbą.  Protėviai, tiek amžių kovoję už mūsų tautos išlikimą, nepasidavę svetimšaliams priešams, taip sunkiai saugoję savo gimtąją  lietuvių  kalbą, raštą, sunkiai patikėtų, kuo virto dabartinė lietuvių kalba. Mano nuomone, žmonės, kurie puoselėja savo gimtąją kalbą, ją saugo ir brangina, patys yra verti pagarbos.  Tik tokių žmonių dėka gimtoji kalba nepraras savo unikalumo ir bus vertybė ateities kartoms.“

Ačiū visiems už gražius piešinius ir prasmingas, brandžias mintis apie gimtąją kalbą.

                                                                                                                                                    Organizatoriai