Jau kelintus metus iš eilės, spalio mėnesį, Dainų progimnazijos pradinių klasių mokiniai dalyvauja projekte „Olimpinis mėnuo“, kurį organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. Šio projekto tikslas – skatinti fizinio raštingumo ugdymą, padėti moksleiviams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą kaip linksmą ir naudingą veiklą, supažindinti su olimpinėmis vertybėmis bei principais – pagarba, draugyste, tobulėjimu.

Šis mėnuo buvo kupinas įvairiomis sportinėmis ir fiziškai aktyviomis veiklomis. Veikdami kartu vaikai sužinojo daugiau apie sveikos mitybos principus, sveiką gyvenseną, emocinį intelektą ir bendradarbiavimo svarbą, įgavo naujų žinių, įgūdžių, ugdė bendrystę ir puoselėjo olimpines vertybes. „Olimpinio mėnesio“ dalyviai turėjo galimybę virtualiai susitikti su olimpiečiais, išgirsti jų sportinės sėkmės istorijas, užduoti klausimų. Sportininkai vaikus supažindino su fizinio aktyvumo svarba ir pakvietė kartu mankštintis pamokų, pertraukų metu bei namuose. Mokiniams patiko mankštos, Ąžuolo šokis, trumpos aktyvios pertraukėlės, kurių metu įjungus vaizduotę nukeliavo į džiungles ir imitavo gyvūnus!

Sportas ir fizinis aktyvumas ne tik gerina sveikatą, ugdo fizinį raštingumą, bet ir padeda formuoti charakterį, didina pasitikėjimą savimi ir suteikia džiaugsmą bei gerą nuotaiką.

Informaciją parengė mokytoja metodininkė Rasa Blekaitienė