Projektinė patyriminio ugdymo (STEAM) diena Dainų progimnazijoje 

Spalio 26 d. Dainų progimnazijoje vyko patyriminio ugdymo (STEAM) diena.  Jos tikslas – parodyti, kaip suderinti mokslą, meną, kūrybą ir visa tai taikyti kasdieniame gyvenime, ugdyti mokinių kūrybiškumą, domėjimąsi tiriamąja veikla.

5 klasių mokiniams  nemažai naujų patirčių padovanojo edukaciniai užsiėmimai: ,,Grafika ant tekstilės” bei ,,Graffiti”. Užsiėmimų metu penktokai dekoravo drobinius maišelius pačių sukurtais  unikaliais meno kūriniais bei kūrė piešinius naudodami specialius dažus.

Vyresnieji, 6-8 klasių mokiniai, dalyvavo spektaklyje EUREKA. Eksperimentai ir sprogimai pavertė šį užsiėmimą neužmirštamu nuotykiu.  Ugnies kamuoliai ir garų geizeriai privertė kiekvieną aikčioti iš nuostabos. Viso renginio metu mokiniai buvo kviečiami aktyviai dalyvauti bandymuose, patirti atradimo džiaugsmą.

Patyriminės dienos veiklas paįvairino mandalų kūrimas. Mokiniai ne tik piešė, spalvino bet ir programavo mandalas Scratch aplinkoje, kūrė jas ant CD kompaktų. Kurdami mandalas iš gamtinių medžiagų, tyrinėjo ryšį tarp menų, matematikos ir ekologijos bei įgyvendino savo kūrybines idėjas.

Projektinės, patyriminės ir meninės veiklos įvairovė padeda moksleiviams turimas teorines žinias pritaikyti praktiškai, deda pagrindus suvokimui, jog mokymasis vyksta nuolat. Kūrybinis procesas padeda ugdyti mąstančią, laisvą asmenybę, gebančią integruotis į dinamišką aplinką. Per patyriminę veiklą gimsta originalios idėjos bei įžvalgos.

Informaciją parengė matematikos mokytoja metodininkė Erika Janušienė