Šiaulių Dainų progimnazija švenčia 45-erių metų sukaktį

Šiaulių Dainų progimnazija, buvusi Šiaulių 15-oji vidurinė mokykla, ugdomąją veiklą pradėjo 1977 metų rudenį. Šiandien tai šiuolaikiška, patraukli, atvira naujovėms, bendruomeniška ir lyderiaujanti, atsakomybės kultūrą puoselėjanti progimnazija.

Šis ruduo Šiaulių Dainų progimnazijai ypatingas – mokykla mini savo 45-erių metų jubiliejų. Tad 2022 m. spalio 19 d. į Šiaulių kultūros centrą rinkosi gausus būrys Dainų progimnazijos mokinių, jų tėvelių, mokytojų, esamų ir buvusių. Čia vyko šventinis vakaras–koncertas „Matyti galima tik širdimi“, skirtas paminėti gražią progimnazijos 45-erių metų sukaktį.

Dainų progimnazijos bendruomenės pasveikinti atvyko Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, Seimo narys Stasys Tumėnas, Švietimo skyriaus patarėja Živilė Nakčiūnienė ir vyriausioji specialistė Danguolė Teišerskienė, „Romuvos“ gimnazijos ir progimnazijos, Šiaulių universitetinės gimnazijos atstovai.

Progimnazijos direktorė Asta Vaičiūnienė sveikindama visus susirinkusius džiaugėsi, kad Dainų progimnazijos bendruomenė draugiška, vieninga, kad tik visi kartu, žiūrėdami viena kryptimi, galime kurti bendrą kultūrą, siekti užsibrėžtų tikslų, ugdyti dvasingą asmenybę.

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas nuoširdžiai pasveikino Dainų progimnazijos bendruomenę su 45-uoju jubiliejumi. Pabrėžė, kad progimnazijos įtaka miestui labai didelė ir svari. Linkėjo ir toliau ugdyti jauną brandžią asmenybę, mokančią matyti ir bendrauti širdimi. Meras progimnazijai įteikė Šiaulių miesto vėliavą, kuri nuo šiol plazdės prie mokyklos.

Seimo narys Stasys Tumėnas džiaugėsi, kad Šiauliuose yra tokia didelė, nuostabi progimnazija, kurioje dera viskas: šokis, daina, meninis žodis, sportas, žinios. Kreipdamasis į tėvelius seimo narys akcentavo, kad jie gali būti ramūs: jų vaikai patikimose rankose, nes Dainų progimnazijoje yra matoma, girdima, veikiama širdimi.

Tėvelių vardu šventės dalyvius sveikino ir sėkmės linkėjo progimnazijos tarybos pirmininkė Sandra Jasmantė. Sveikinimo žodį tarė buvęs mokinys Donatas Slanina. Ir kiti šventinio vakaro – koncerto svečiai linkėjo Dainų progimnazijai sėkmės, džiaugėsi jos pasiekimais, dėkojo mokytojams už jų kasdieninį triūsą ir nuoširdų darbą.

Koncerte pasirodė Dainų progimnazijos neformaliojo vaikų švietimo programų liaudiškų šokių studijos „Šermukšnėlė“ (vadovė – šokio mokytoja I. Šerpytienė) ir šokių studijos „Kosmėja“ (vadovė – D. Maciuvienė) šokėjai bei „Naujųjų medijų mokykla“ (vadovė –mokytoja metodininkė M. Ruzgytė) ugdytiniai. Švelniai skambėjo dainos studijos „Vivo“ (vadovė – I. Jonavičienė) atliekama daina. Visus sužavėjo muzikos grupės „Šaukštai po pietų“ (vadovas – M. Babrauskas) pasirodymas. Smagu buvo pasiklausyti pučiamųjų instrumentų orkestro brass band „Dainai“ (vadovas – A. Kavaliauskis). Penktokas Benas Vasiliauskas pasakojo mažojo princo istoriją, priminė visiems, kodėl geriausi dalykai matomi tik širdimi, ką reiškia rūpintis rože ir kodėl lieki atsakingas už tuos, kuriuos prisijaukinai (pagal A. de Sent Egziuperi filosofinę pasaką „Mažasis princas“).

Vakaro-koncerto „Matyti galima tik širdimi“ režisierė – mokytoja Albina Eitutienė. Renginio vedėjai – mokytoja Neringa Vėlienė ir Vidmantas Norvaišas, mūsų progimnazijos mokinukių Gretos ir Aušros tėtis.

Vakaro pabaigoje prasmingai nuskambėjo žodžiai: „Čia, Dainų progimnazijoje, kiekvienas matomas širdimi, čia, Dainų progimnazijos bendruomenėje, kiekvienas yra saugus ir mylimas, matomas ir gerbiamas.“ Gal todėl niekas po koncerto neskubėjo išsiskirstyti…

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė A. Valaikienė