Dainiečiai dalyvavo virtualiame susitikime su „PHH Group“ e. Prekybos platformos vadovu Raimondu Žilėnu

Karjeros specialistė Elmyra Damonskienė registravo ir drauge su versliausiais Dainų progimnazijos mokiniais rugsėjo 11 dieną dalyvavo virtualiame susitikime su „PHH Group“ e. prekybos platformos vadovu Raimondu Žilėnu, apžvelgė situacines tendencijas elektroninėje prekyboje, disputavo, kodėl elektroninės prekybos platformos yra tokios populiarios pasaulyje, kokią vertę jos sukuria pirkėjams ir pardavėjams dabartinėse iššūkių kupinose situacijoje, atskleidė svarbiausias paslaptis, įgalinančias sėkmingą prekybą internete.

Disputo dėmesio centre – visame pasaulyje auganti tendencija prekiauti ir pirkti e. prekyvietėse, kurios po savo stogu sutraukia daug skirtingų pardavėjų. Prekybos apimtys prekyvietėse auga greičiau nei pati e. prekyba. „E. prekyvietės protėviu laikomas Stambulo turgus Grand Bazaar, įkurtas 1455 metais. Istorikai pastebėjo, kad kuo daugiau prekeivių čia jungėsi, tuo daugiau pirkėjų ateidavo. Šis modelis iki pat šių dienų sėkmingai veikia, tik dabar jau elektroninėje erdvėje, bet vis tiek – laimi visi: ir pirkėjai, ir pardavėjai“, – teigė R. Žilėnas ir patikslino, kad išliks tie pardavėjai, kurie bus arčiau pirkėjų ir pateiks geriausią pasiūlymą savo klientams, kiekvieną dieną vis labiau susiveržiantiems diržus. „Rimtu postūmiu išgyventi siekiančiam verslui gali tapti ir galimybė ypač lengvai išplėsti prekybą į kaimyninių šalių rinkas“, – pasakoja R. Žilėnas. Šia galimybe aktyviai naudojasi „Pigu.lt“ prekyvietėje Baltijos šalyse prekiaujantys pardavėjai, kurių skaičius jau perkopė 4 000.

Tikimės, kad susitikimas paskatins mūsų jaunuosius Dainų progimnazijos verslininkus šiais metais plėsti ne tik kontaktinę, bet ir internetinę prekybą dalyvaujant JA verslumo projekte.

Informaciją parengė Karjeros specialistė Elmyra Damonskienė