Jubiliejinė Rugsėjo 1-oji Šiaulių Dainų progimnazijoje 

Tyliai užvėręs vasaros duris, į žemę atkeliavo ruduo ir dovanojo, kaip ir kasmet, gražiausią ir prasmingiausią Rugsėjo 1-osios šventę. 2022 m. ruduo – 45-tasis Šiaulių Dainų progimnazijai. Šiandien tai šiuolaikiška, patraukli, atvira naujovėms, bendruomeniška ir lyderiaujanti, atsakomybės kultūrą puoselėjanti progimnazija, todėl minima sukaktis – prasmingas atspirties taškas, kai galima įvertinti atliktus darbus ir imtis naujų, didesnių ir svarbesnių. Nesustoti ragina ir progimnazijos šūkis – „Skrydis svajonės link prasideda čia!”   

Šventiškai nusiteikusiai Šiaulių Dainų progimnazijos bendruomenei sveikinimo žodį tarė Dainų progimnazijos direktorė Asta Vaičiūnienė bei jubiliejinės šventės svečiai – Šiaulių miesto mero pavaduotoja Simona Potelienė, Seimo narys, kalbininkas, pedagogas, leidėjas, žurnalistas, humanitarinių mokslų daktaras Stasys Tumėnas, Šiaulių miesto švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė. Tėvelių vardu šventės dalyvius pasveikino progimnazijos tarybos pirmininkė Sandra Jasmantė.  

Ypatingo dėmesio šventėje sulaukė pirmokai – nuoširdūs ir atviri, džiūgaujantys ir truputėlį nerimaujantys, svajojantys, laukiantys stebuklo. Jie atverčia pirmą savo mokyklinio gyvenimo knygos puslapį. Pirmokėlių atstovai Mėta ir Aronas padeklamavo eilėraštį, o aštuntokai perdavė jiems mokyklinį varpelį, kad šis nenustotų skambėti ir atvertų vartus į mokslo ir žinių šalį. 

Progimnazijos bendruomenei ir garbingiems svečiams 45-tosios Rugsėjo 1-osios šventinę nuotaiką kūrė pučiamųjų instrumentų orkestras brass band „Dainai“ (vadovas A. Kavaliauskis), liaudiškų šokių studija „Šermukšnėlė“ (vadovė I.Šerpytienė), muzikos mokytoja I. Jonavičienė  ir septintokė Haidė. 

Skambant Dainų progimnazijos himnui mokinių tarybos nariai pakėlė mokyklos vėliavą, ir mokiniai su klasių vadovais išskubėjo į pirmąją šventinę pamoką… Vėl ėmė tiksėti skambučiais nužymėtas, nuostabių progimnazijos įvykių kupinas ir pasiekimais  turtingas laikas. Tai startas į žinių, kūrybos, vaizduotės, naujų pokyčių pasaulį.  

Tegul 45-tasis jubiliejus Šiaulių Dainų progimnazijai būna maloniu stabtelėjimu kasdienės veiklos sūkuryje, susimąstymo akimirka, naujų sumanymų įgyvendinimo pradžia! 

 Informaciją parengė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Vijoleta Tolvaišienė