Steam Junior programa „STEAM LABORATORIJA“

2022 gegužės – birželio mėnesiais progimnazija vykdė Steam Junior programą „STEAM LABORATORIJA“. Projekto finansavimas 1000 eur. Projektą vykdėme Šiaulių Romuvos progimnazijos mokiniams.

STEAM JUNIOR programos turinys papildo ir integruoja mokykloje mokomų dalykų turinį. Ši programa ir pramoga, ir smagus bei turiningas pamokų tęstinumas.

Moksliniai  edukaciniai užsiėmimai skirti pradinių klasių mokinių ugdymo turiniu integruoti, veiklos apėmė gamtos mokslus, kūrybiškumą, matematiką, inžineriją ir robotiką. Integruotos ugdymo programos dėka vaikai pažino ir tyrinėjo juos supantį pasaulį ir artimiausią aplinką. Tyrinėdami, eksperimentuodami atlikdami bandymus ir projektuodami vaikai įgijo praktinės patirties, buvo skatinama jų vaizduotė, skatinamas kūrybiškumas, logiškas mąstymas ir mokymasis.

STEAM LABORATORIJOS užsiėmimai buvo praktiniai. Patirtinis mokymasis praktinių užduočių metu leidžia duomenis ir sąvokas pritaikyti realiame pasaulyje. Toks mokymo būdas leido vaikams geriau suprasti tikrojo pasaulio sąvokas. Patirtinis mokymasis leido jiems savarankiškai rasti unikalius ir kūrybiškus sprendimus.

Projekto organizatoriai