Šiaulių miesto mokytojai Suomijoje

2022 m. balandžio 27-30 dienomis Dainų progimnazijos anglų kalbos mokytoja Kristina Bliūdžiuvienė ir dar 11 Šiaulių miesto mokyklų mokytojų dalyvavo „Erasmus +“ programos projekto „Ugdymo karjerai sistemos tobulinimas Šiaulių miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose“ kursuose Joensuu mieste Suomijoje. Tai Šiaulių miesto savivaldybės vykdomas projektas, kuris suteikė galimybę Šiaulių miesto pedagogams susipažinti su Suomijos bendrojo ugdymo, profesinio rengimo ir ugdymo karjerai sistemomis, apsilankyti Suomijos mokyklose ir susipažinti su profesinio rengimo mokykla „North Karelia Consortium Riveria“.

Vizito metu priimančiojo Šiaurės Karelijos konsorciumo Riveria atstovai pasidalino patirtimi, kaip ugdomas mokinių verslumas bei kokiais būdais jie ruošiami karjerai bei integruojami į darbo rinką. Profesinio rengimo mokyklos mokiniai – būsimieji turizmo vadybininkai – pravedė mokytojams pažintinę ekskursiją po Joensuu miestą, būsimos kosmetologės pademonstravo rankų SPA atlikimo subtilybes, o būsimieji barmenai ir padavėjai turėjo progą parodyti savo gebėjimus aptarnaudami mokytojus profesinio rengimo restorane.

Mokytojai turėjo galimybę susitikti su Lietuvos garbės konsulu Šiaurės Karelijoje Esa Karvinen, lankėsi Joensuu gimnazijoje, susitiko ir pasikalbėjo su gimnazijos direktoriumi apie šios šalies mokytojų kasdienybę, darbą. Pokalbio metu buvo pabrėžta, kad mokytojo profesija Suomijoje yra prestižinė. Su ugdymo karjerai ypatybėmis ankstyvajame mokykliniame amžiuje mokytojai susipažino lankydamiesi pradinėje mokykloje (Karsikon Koulu).

Vizito metu igyta patirtis ir žinios bus pritaikytos plėtojant bei stiprinant ugdymo karjerai integravimą mokymo procese bei prisidedant prie ugdymo karjerai tobulinimo Šiaulių miesto savivaldybės mokyklose.

Informaciją paruošė anglų kalbos mokytoja Kristina Bliūdžiuvienė