Dainiečių JB „BÙGA“ karjeros ir verslumo fiesta

Šiaulių Dainų progimnazijos pirmoji JB „BÙGA“ (vadovė Elmyra Damonskienė) dalyvauja Jaunųjų bendrovių Junior Achievement (JA) antreprenerystės ir finansinio raštingumo ugdymo programoje AcceleratorX, kuri suteikia mokiniams realią verslo patirtį dar mokyklos suole. Mokiniai, spręsdami vietos problemą, patenkindami rinkos poreikį arba tiesiog testuodami savo idėjas, kuria skirtingus verslus ir skleidžia verslumo dvasią. Ši programa nėra verslo simuliacija, tai realaus verslo kūrimo patirtis supažindinant, kaip verslas yra vystomas, valdomas bei leidžiant mokiniams patiems priimti svarbiausius su jų verslu susijusius sprendimus. Įkurdami JB mokiniai įgyvendina visą verslo valdymo ciklą: įkuria įmonę, sukaupia pradinį kapitalą, planuoja, kuria savo paslaugą arba produktą bei jį parduoda, vykdo rinkodaros kampaniją ir po mokymosi proceso uždaro savo įmonę.

Kovo 29 dieną Dainų progimnazijos jaunosios mokinių bendrovės JB „BÙGA“ verslininkės: iniciatorė Vytautė Daukšaitė (8a kl. mok.), prezidentė Viltė Mekšriūnaitė (8a kl. mok.) ir Dainų progimnazijos karjeros specialistė, Lietuvos karjeros specialistų asociacijos viena iš steigėjų ir narių Elmyra Damonskienė dalyvavo Tarptautinėje metodinėje – praktinėje konferencijoje „Karjeros ugdymas: situacija, integracija, sėkmės ir nesėkmės“, pristatė pranešimą „Verslumo ugdymas dalyvaujant pasauliniame Junior Achievement tinkle“, siekdamos padrąsinti ir į Junior Achievement (JA) AcceleratorX programą įsitraukti kuo daugiau mokyklų.

Balandžio 5 dieną JB „BÙGA“ narės tobulinosi ir lavino perkeliamuosius gebėjimus mokyklos Karjeros ir verslumo dienoje – dalyvavo Edukacinio kino dirbtuvėse, susipažino su režisieriaus, operatoriaus, aktoriaus darbu (VŠĮ „Šeimos erdvė“). išklausė Lietuvos teatro, kino ir televizijos aktoriaus Leonardo Pobedonoscevo patarimų, susipažino su Šiaulių profesinio rengimo centro galimybėmis verslui, generavo naujas idėjas pratybose „Chemija ir magiškas kvepalų verslas“ Šiaulių jaunųjų technikų centre.

Balandžio 13 dieną Dainų progimnazijos jaunoji mokinių bendrovė JB „BÙGA“ pirmąjį kartą dalyvavo regioninėje jaunųjų bendrovių parodoje „eXpo 2022“ Šiaulių PC „Tilžė“, kurią organizavo išmintingoji Junior Achievement komanda ir Šiaulių verslo inkubatorius. Renginyje dalyvavo 33 bendrovės iš Šiaulių miesto, Šiaulių regiono, Tauragės rajono, Vilniaus miesto. Į Šiaulių regioninę „eXpo 2022“ parodą atvyko Junior Achievement direktorė Andželika Rusteikienė, pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, lydima Šiaulių miesto mero Artūro Visocko. Regioninė „eXpo“ yra galimybė jaunosioms bendrovėms susipažinti su vietos verslo bendruomene, pristatyti savo verslo idėją, produktus ir paslaugas bei juos parduoti verslo komisijos atstovams, o taip pat ir „eXpo“ lankytojams. Vertinga susipažinti su kitomis jaunosiomis bendrovėmis, gauti patarimų iš verslo atstovų ir akademikų. Smagu buvo parodoje sutikti mūsų mokyklos buvusius mokinius Jogailą Niktavičių ir Mantą Baziulį, kurie atstovavo ir buvo nominuoti kaip perspektyvūs J. Janonio gimnazijos verslininkai – lyderiai. Antros klasės gimnazistai janoniečiai siuntė pagarbiausius linkėjimus visiems Dainų progimnazijos mokytojams, nuoširdžiausius – exklasės vadovei Albinai Eitutienei. Pagal Junior Achievement AcceleratorX programos nuostatus 5-8 kl. bendrovės nesivaržė dėl vardinių nominacijų. Šiaulių Dainų progimnazijos JB „BÙGA“ išsiskyrė ekologiškumu (natūralios žaliavos ir eteriniai aliejai), originalumu (keramikos ir sojos vaško sinergija), antrepreneryste (kurti keramikiniai indai, nesinaudota pirktine tara) ir tvarumu (keramiką galima naudoti pakartotinai įvairioms reikmėms).Sveikiname įveikus verslo iššūkius jaunąsias JB „BÙGA“ verslininkes ir dėkojame steigimo iniciatorei Daukšaitei Vytautei (8a kl. mok.), antreprenerėms: Gudavičiūtei Mijai, Jakutytei Anželikai, Miknevičiūtei Rugilei, Mekšriūnaitei Viltei, Petrauskaitei Marijai, Simaitytei Gabijai (8a klasės vadovė Aistė Kavanauskaitė-Lukšė), JB „BÙGA“ savanorei Klibavičiūtei Gabijai (8d klasės vadovė Andžela Valaikienė), neformaliojo švietimo organizavimo vadovei Laurai Pikelienei, konsultantėms produkcijos gamybai – technologijų mokytojoms Sandrai Motuzaitei-Jurienei ir Gitanai Petronaitienei, bibliotekos vedėjai Dilantai Vasylienei už nuotraukas žurnalui Reitingai, Atėnės Neimantaitės (7a kl. mok., vadovė Jūratė Valionienė) močiutei Albinai Buožienei už kūrybiškumą, verslumo ugdymo puoselėtojai – mokyklos direktorei Astai Vaičiūnienei už sėkmingą verslumo fiestą. Labai džiaugiamės ir didžiuojamės, kad Dainų progimnazijos JB „BÙGA“ pelną, gautą parodoje ir mokykloje, skyrė Ukrainai.

Dėkojame Šiaulių Dainų progimnazijos bendruomenei: mokiniams, mokinių tėveliams ir seneliams, administracijai, mokytojams, techniniam personalui, socialiniams partneriams už palaikymą ir dvasingus darbus.

Informaciją parengė Karjeros specialistė Elmyra Damonskienė

P.S. Gailimės tik dėl vieno, nesuspėjome nufotografuoti visų rėmusių ir pirkusių žvakes, norinčius kviečiame kreiptis į JB „BÙGA“.