Verslumo ir ugdymo karjerai diena „Pasimatuok profesiją“

Balandžio 5 dieną aktyviai veiklai nusiteikę 5-8 klasių mokiniai į mokyklą išskubėjo be kasdienių kuprinių matuotis įvairiausių profesijų Verslumo ir ugdymo karjerai renginyje „Pasimatuok profesiją“. Ankstų rytą YouTube kanale pražydo Šiaulių Dainų progimnazijos alumni: Didždvario, J. Janonio, Romuvos, ŠU gimnazijų „pirmaklasių“ sveikinimai ir padrąsinimai aštuntų klasių mokiniams renkantis gimnazijas. Karjeros dienos dalyvius šventiškai pasveikino mokyklos direktorė Asta Vaičiūnienė, pristatė tobulinimosi programą ir garbingus svečius, atkreipdama dėmesį, jog karjeroje svarbūs ne tik STEAM įgūdžiai, bet ir gebėjimas juos parduoti – būti versliu.

Ar aktoriaus profesija universali, įgalinanti persikūnyti į bet kokios profesijos vaidmenį? Tikslo svarba padeda žmogui įveikti sudėtingiausias kliūtis, pavyzdžiui, karo akivaizdoje Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, aktorius, televizijos laidų vedėjas ir režisierius, sugebėjo meistriškai perkelti savo profesinius įgūdžius vykdant šalies vadovo pareigas tarptautinėje politikoje. Tad pirmasis matuotis aktorystės Teams platformoje pakvietė Lietuvos teatro, kino ir televizijos aktorius Leonardas Pobedonoscevas, akcentuodamas, jog talentą vaidinti atrado mokyklos neformalioje veikloje, paskatintas pirmosios meilės ir Teatro būrelio vadovės Violetos Tapinienės. Į klausimą, ar aktorius gali būti verslus, Leonardas patikino, kad gali, jei eina savo prigimtiniu keliu „vaidmenys patys aktorių susiranda“. Mokiniai sužinojo, kad „aktoriui 42 metai“, „matė labai daug pasaulio šalių“, „yra stiprus keliautojas“, „aktoriaus darbas yra nelengvas“, „klaidas reikia vertinti kaip pamokas“, „aktorystės reikia mokytis“, „90 % darbo, 10 % talento“, „pasidaryti iš vakaro kitos dienos planą“, vienas mokinys suprato, kad aktorystė ne jam, kiti teigė, kad remsis aktoriaus patarimais, jei sugalvos tapti aktoriais. Praktiškai aštuntų klasių mokiniai išbandė režisieriaus, operatoriaus ir aktoriaus veiklas Edukacinio kino dirbtuvėse, kurias pravedė VŠĮ „Šeimos erdvė“ komanda.

Mokiniai pagarbiausiai matavosi kario uniformą, pristatytą kapitonės Ievos Mocienės, Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės vadovybės viešųjų ryšių karininkės drauge su kolegomis. Nors profesija labai rimta ir atsakinga, paaugliams ji buvo viena patraukliausių.

Kitiems mokiniams patiko virtualios interjero apipavidalintojo, staliaus, apdailininko, kompiuterinio projektavimo profesijų pateiktys Šiaulių profesinio rengimo centro Statybos skyriaus Profesijų pristatymo dienoje. Jaunuolius sudomino „Informacinės technologijos stipriai verslo komandai“ Šiaulių valstybinėje kolegijoje. VšĮ Išmanioji mokykla atskleidė Graffiti paslaptis verslui, Šiaulių meno mokykla parodė šokio lankstumo galimybes karjeroje. „Chemija ir magiškas kvepalų verslas“ Šiaulių jaunųjų technikų centre sužavėjo mergaites, IT inžinerija dažną privertė susimąstyti apie perspektyvas ir mokslininko kelią.

Džiugiausiai tiko ir patiko „oro virpesių“ verslas charizmatiškoje prezentacijoje „Kaip aplinką paversti muzika ir verslu“, prelegentas – Arūnas Banys, klubo „Ritmas kitaip“ vadovas pakylėjo virš kasdienybės įrodydamas meno vertę žmogaus gyvenime.

Rimčiausia investicija į asmeninį Karjeros banką – žinios, gebėjimas jas pritaikyti ir drąsa pokyčiams, aistra mokytis visą gyvenimą. Dėkojame šventės dalyviams už sinergiją.

Informaciją parengė Karjeros specialistė Elmyra Damonskienė