Tarptautinio informatikos ir informatinio mąstymo konkurso „Bebras“ nugalėtojai

Pasaulyje didėja informatikos inžinierių, informacinių technologijų specialistų, kurie geba kurti modernias, inovatyvias kompiuterių programas ir teikti intelektines paslaugas, poreikis. Didelis uždavinys tenka ir ugdymui: jau pradinukus reikia mokyti inžinerinio, loginio, algoritminio, analitinio, procesinio mąstymo. To siekiantys konkurso „Bebras“ organizatoriai – Vilniaus universiteto (VU) entuziastų komanda džiaugiasi, kad prieš 18 metų Lietuvoje VU profesorės Valentinos Dagienės iniciatyva įsteigtas konkursas greitai tapo tarptautinis ir suvienijo mokyklos, universiteto ir verslo atstovus.

„Bebro“ konkurso tikslas – atskleisti mokiniams ir mokytojams informatikos mokslo subtilybes, patraukti mokinių dėmesį, supažindinti su pagrindinėmis informatikos ir informacinių technologijų sąvokomis, jų platesniu kontekstu – koncentais, motyvuoti gilintis į modernius informatikos ir inžinerijos sprendimų priėmimo metodus.

Šiemet konkurse dalyvavo 50 638 mokiniai. Džiugu, kad šiemet konkurse dalyvavo net 141 mūsų progimnazijos 1 – 8 klasių mokiniai: 1 pirmokas, 17 antrokų, 10 ketvirtokų, 41 penktokas, 23 šeštokai, 22 septintokai ir 27 aštuntokai.

1 klasės mokinys Dovydas Juodeikis Lietuvoje užėmė trečią vietą, o Šiauliuose buvo pirmas.

2 klasės mokinių tarpe Grantas Šaltis Šiauliuose užėmė 2 vietą (68 vieta šalyje), Goda Kančauskaitė Šiauliuose užėmė 3 vietą (171 vieta šalyje). Tarp 30 geriausių Šiaulių savivaldybėje antrokų  atsidūrė 12 progimnazijos antrokų: Grantas, Goda, Viltė, Oskaras Ž., Lukas, Lėja, Dominykas, Nedas, Arijus, Ernesta, Oskaras B., Jokūbas.

4 klasės mokinių tarpe Eividas Ivanauskas ir Denas Kukulskis Šiauliuose užėmė 1 vietą (31 vieta šalyje), Gustas Andrulis užėmė 3 vietą (58 vieta šalyje). Tarp 30 geriausių Šiaulių savivaldybėje antrokų  atsidūrė 10 progimnazijos ketvirtokų: Eividas, Denas, Gustas, Benas Rėjus Elvinas, Tėja, Ugnė, Smiltė, Emilis, Ugnė.

5 klasės mokinių tarpe geriausiai užduotis atliko Augustas Aleksas (6 vieta Šiauliuose, 306 vieta šalyje) ir Greta Tomkute (23 vieta Šiauliuose, 1120 vieta šalyje).

6 klasės mokinių tarpe geriausiai užduotis atliko Emilija Juodeikytė (6 vieta Šiauliuose, 134 vieta šalyje).

7 klasės mokinių tarpe geriausiai užduotis atliko Matas Vladyka (9 vieta Šiauliuose, 136 vieta šalyje).

8 klasės mokinių tarpe geriausiai užduotis atliko Linas Omelčenko (1 vieta Šiauliuose, 15 vieta šalyje). Tarp 30 geriausių Šiaulių savivaldybėje aštuntokų atsidūrė 13 progimnazijos aštuntokų: Linas, Justas, Emeida, Jorė, Simas, Aurėja, Goda, Arnas, Samanta, Urtė, Austėja, Skirmantė, Nojus.

Iš viso į Šiaulių miesto geriausiųjų savo klasės trisdešimtuką pateko 40 mūsų progimnazijos mokinių.

Į šalies geriausiųjų savo klasės penkiasdešimtuką iš viso pateko 4 progimnazijos mokiniai.

Sveikiname nugalėtojus ir dalyvius.

Mokinius ruošė mokytojos Kristina Juodeikienė, Jolita Kaupienė, Irena Povilauskienė, Aurelija Jurgutavičienė, Rita Rinkūnaitė.

Informaciją rengė Kristina Juodeikienė