PATIRTINIO UGDYMO DIENA PRADINUKAMS

Lapkričio 26 dieną progimnazijoje vyko STEAM diena pradinių klasių mokiniams. Patirtinių veiklų įvairovė padeda mokiniams turimas teorines žinias pritaikyti praktiškai, suvokti, jog mokymasis vyksta nuolat.

Pirmokėliams edukatoriai atskleidė porceliano paslaptis – supažindino su porceliano meno istorija, gamybos technologija. Mokinukai turėjo galimybę dekoruoti puodelius pagal savo sukurtą eskizą. Popieriaus plastikos užsiėmimo metu atskleidė savo kūrybinius gebėjimus ir pasigamino įvairius skirtukus knygoms. Muzikinės veiklos metu mokiniai sužinojo, kad vanduo gali sukurti skirtingas melodijas ir garso skambesys priklauso nuo inde esamo vandens kiekio.

Antrų klasių mokiniai, klasėse susiskirstę į grupes, atliko eksperimentą „Lavos lempa“. Bandymo tikslas – sužinoti, kokia cheminė reakcija įvyksta stiklinėje, sumaišius maistinius dažus, putojančią tabletę, aliejų ir vandenį. Mokiniai nusprendė, jog šią „Lavos lempą“ dar galima naudoti kaip priemonę skirtą nusiraminimui ar susikaupimui, nes žiūrint į kylančius burbuliukus apima ramybės jausmas. Antrokai taip pat dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Menas ir chemija“, kurio metu klasėje sukūrė mažytę laboratoriją. Naudodami universalų indikatorių moksleiviai nustatė, kurie iš turimų tirpalų yra rūgštiniai, o kurie šarminiai.

2d klasės mokiniai vyko į Žaliūkių malūnininko sodybą ir dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Duonos kepimas“. Jo metu šventiškai nusiteikusi gaspadinė pasakojo apie sunkų duonos kelią nuo sėjos iki balta staltiese užtiesto stalo, apie buityje gyvavusias duonos kepimo tradicijas ir ritualus.

Edukacijos “Meno geometrija” metu trečių klasių mokiniai įtvirtino savo žinias apie geometrines figūras, kūrybinių darbų proporcijas bei atliko praktinę užduotį. Edukacinio užsiėmimo “Koliažas” metu mokiniai kūrė katinus iš antrinių žaliavų ir gamtinės medžiagos. Rudeninėje ir Mėgintuvėlio laboratorijose trečiokai pristatė savo bandymus – eksperimentus. Edukacijos „Florariumas“ metu mokiniai susipažino su sukulentais ir įsirengė asmeninius florariumus.

Ketvirtokams edukatoriai papasakojo kaip įvairių atspaudų pagalba galima sukurti nuostabius raštus. Mokiniai turėjo galimybę susikurti savąjį, nepakartojamą ornamentą. „Siūlų inžinerijos“ užsiėmimo metu mokiniai pynė puošnias, šventines apyrankes ar papuošė žieminę kepurę kutu. Taip pat mokiniai atliko įvairius eksperimentus, gamino instrumentus iš antrinių žaliavų.

Mokiniai turėjo galimybę pasiklausyti J.Janonio gimnazistų, festivalio „Išlįsk iš pogrindžio“ dalyvių, koncerto.

Džiugu, kad mūsų progimnazijos pradinukai, dalyvaudami įvairiose STEAM veiklose, ugdosi platesnę pasaulėvoką, tobulina kritinį ir kūrybinį mąstymą, mokosi spręsti problemas.

Informaciją parengė pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Jūratė Ivaškienė