Įgyvendintas projektas „Kuriu pasaką ir aš“

Spalis – tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo. Tai kasmetinė viso pasaulio mokyklų bibliotekų šventė, kurios šių metų tema – „Pasaulio pasakos“. Tokios temos įkvėpti PUG, 1–4 klasės mokiniai atvėrė pasakų lobyną, skaitydami visi drauge Thierry Robberecht knygą „Vilkas, kuris iškrito iš knygos“. Taip gimė projektas „Kuriu pasaką ir aš“, kurio pagrindinis tikslas – mokinių skaitymo raštingumo ir emocinio intelekto ugdymas.

Šiuolaikinių vaikų sudominimui pasakomis pasitelkta idėja – parinkta gausiai iliustruota pasaka be pabaigos. Ją mokiniai patys turėjo ne tik sugalvoti, bet taip pat ir iliustruoti. Tai padaryti pavyko dvejopai. Vieni piešė lyg nuspėdami autoriaus pasufleruotą mintį, kiti pasaką perkūrė, atskleisdami dabartinio vaiko gyvenimo realijas, žmonių santykius ir jų emocijas.

Taigi tai dar kartą įrodo, kad skaitymo raštingumas – tai daugiau nei gebėjimas atpažinti raides ir sklandžiai jas sudėti į žodį. Tai galimybė panaudoti skaitymo įgūdžius atliekant įvairias užduotis ugdymo kontekste bei realiame gyvenime. O vaikai, dalindamiesi savo emocijomis, jausmais, tarsi juos įvardindami, – perteikdami visa tai savo piešiniuose, – kartu mokosi ir emocijų abėcėlės.

Beje, pažymėtina, jog kuriant filmuką su jau atliktomis mokinių užduotimis, panaudotas įrašas, kurį sukūrė Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“. Mūsų filmuko nuoroda šis skyrius pažadėjo mielai pasidalinti savo facebook paskyroje.

Bibliotekos vedėja Dilanta Vasylienė