Vokiška kultūra, vokiškas verslas ir Vokiečių kalbos dienos – spalio 18–24 dienomis

Spalio 18–24 dienomis visoje Lietuvoje vyks tradicinės Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“, per kurias bus surengta 155 renginių, siūlančių pažvelgti į vokiečių kalbą iš įvairių perspektyvų. Kaip ir kasmet, iniciatyvas rengia darželiai, mokyklos, universitetai, bibliotekos, verslo atstovai.

Dainų progimnazijos vokiečių k. besimokantieji mokiniai taip pat aktyvūs „vokiškos savaitės“ dalyviai. Ruoštis pradėta jau iš anksto. Kūrybiškai, sumaniai ir kantriai 6-8 kl. mokiniai savo idėjas pademonstravo kurdami konkrečiosios poezijos „Wort im Form“ („Žodis formoje“) darbus. Karvutės, vaisiai, skaičiai, grybai, knygos net… vaiduokliukai. Žodžio reikšmė suteikia formą ir tampa „matoma“. Darbų parodą galima apžiūrėti mokyklos I aukšto foje.

Visą savaitę vyko interaktyvios vokiečių k. pamokos „Ko dar nežinojai apie Vokietiją?“ Ampelmann- ypatingasis Berlyno šviesoforų vyrukas. Ilgiausias vokiškas žodis (net 79 raidės). Populiariausi vokiečių išradimai. Labiausiai nustebinę ir mokiniams įsiminę dalykai.

Švenčiamą vokiečių kalbos savaitę pastebėjo visa mokykla. Kabinetų, klasių ir kitų patalpų lentelės tapo… vokiškos. Eidamas pietauti pamatai vokišką vėliavėlę ir užrašą „Kantine“. Biblioteka tapo „Bibliothek“. Ir visur mirgėjo spalvos juoda-raudona-geltona su užrašais vokiečių kalba.

O mokyklos mokytojai per pertraukas buvo vaišinami vaistažolių arbata. „Ö kaip öko?“ Ekologiškos, pačių surinktos žolelės kvietė pasimėgauti ramia akimirka kartu.

Vokiečių kalbos dienos – jau tradicinis renginys.

Ačiū aktyviai dalyvavusiems. Sakome: „Alles Gute“ ir iki kitų mokslo metų.