Mokytojai tobulina žinias Reflectus mokymuose

Gruodžio 29 d. progimnazijos mokytojai dalyvavo Reflectus mokymuose ,,Reflektavimo sistema sumaniam mokymuisi“, kuriuos vedė Reflectus  vystymo vadovė Skaistė Lazdauskaitė. Refleksija yra  mokymosi dalis, kai patiriamas pasitenkinimas, kartu su klasės mokiniais ar individualiai gauti duomenys padeda giliau suvokti  mokymąsi, prisiimti atsakomybę. Kartu su mokytoju mokinys gali koreguoti savo mokymąsi. Reflektuojant turi galimybę įvertinti, kas padėjo, o kas trukdė judėti norima kryptimi. Tokiai efektyviai refleksijai reikia sąmoningai ir reguliariai skiriamo laiko: tiek pačiai refleksijai, tiek grįžtamajam ryšiui, grįstam refleksijos metu surinktais duomenims.

Kuo Reflectus naudingas mokytojams? Naudodamiesi sistema mokytojai: įgalins mokinius prisiimti atsakomybę už savo mokymąsi, sutaupys laiko apdorodami refleksijų duomenis, sutaupys laiko ruošdamiesi reflektavimui, atras tinkamiausius mokymo būdus kiekvienam vaikui.

Kaip mokiniai naudosis Reflectus? Savo mobiliuosiuose įrenginiuose pildys mokytojo atsiųstas refleksijas ir naudodamiesi sistemingais refleksijų duomenimis: atras savo stipriąsias puses, seks savo duomenis – kas sekasi ir kur reikia pasistengti, atpažins mokymuisi didžiausią įtaką darančius veiksnius.

Džiaugiamės, kad užsiėmimo metu pavyko atsakyti į svarbiausią seminaro klausimą – kodėl reikia reflektuoti ir kokia to nauda vaikams ir mokytojams.

 Pradinio ugdymo skyriaus vedėja Daiva Stonė, pagrindinio ugdymo skyriaus vedėja Jurgita Borusienė