Į progimnaziją buvę dainiečiai grįžta lyg vaikystėn – su pasakomis

Skaitymo nauda ankstyvoje vaikystėje nenuginčijama. Tai patvirtina ir viena iš LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos numatytų strateginių 2019–2021 m. įgyvendinimo programų: ugdyti skaitymo įgūdžius. Knygų skaitymas iš tiesų padeda išmokti ir atrasti naujų dalykų, skatina tobulėti ir mąstyti. Vienas iš būdų sudominti vaikus pamilti knygą – tai skaityti jas garsiai, nes vaikai labai mėgsta, kai jiems yra skaitoma.

Sausio 14 d. į svečius atvyko keturi buvę šios progimnazijos mokiniai – Gabija Vilkaitė, Fausta Jankutė, Margarita Montrimaitė ir Symantas Savickas, dabar jau besimokantys Lieporių gimnazijoje kartu su auklėtoja, taip pat buvusia dainiete, Ingrida Railiene, kur patiems mažiausiems, priešmokyklinio ugdymo grupės vaikams, skaitė po pasirinktą pasaką.

Mažieji klausytojai išgirdo H. K. Anderseno „Karalaitę ant žirnio“, brolių Grimų „Raudonkepuraitę“, lietuvių liaudies pasakas „Dangus griūva“, „Lekiantis laivas“ ar dar mažai kam girdėtą „Baikštus vabalėlis“.

Laikas neprailgo. Mažiesiems klausytojams išgirsti, kaip pasakos skaitomos jų didžiųjų draugų, buvo labai įdomu, todėl mielai laukia dar ateinančių, ką šie ir pažadėjo padaryti, ateiti kitą savaitę.

Bibliotekos vedėja Dilanta Vasylienė