Visą gruodį 3a klasėje vyko garsiniai skaitymai. Tai – aktualiausias ir veiksmingiausias šių dienų ugdymo būdas. Skaitymas balsu vaikams yra tarsi vitaminas, lyg vakcina nuo šiuolaikinio pasaulio grėsmių ar  blogų įpročių.

Knygas garsiai skaitė ne tik patys mokiniai, mokytojos, bet ir direktorė, bibliotekos ir valgyklos vedėjos, socialinė pedagogė, specialioji pedagogė, aplinkos darbuotojai bei mamos, tėčiai ir seneliai. Mokiniai klausymąsi pasirinko netradicinėse progimnazijos erdvėse: direktorės kabinete, Karjeros centre, valgykloje, Tylos ir skaitymo zonoje. Eita į svečius pas ne vieną pagrindinio ugdymo pedagogą, ugdytiniai skaitomą kūrinio ištrauką išgirdo net rūsyje.

Per tris Advento savaites mokiniai ne tik išgirdo, kaip garsiai skamba skaitomas Aleksander A. Miln „Pūkuotuko pasaulis“, Saint-Exupery, Antoine de „Mažasis princas“, “Lietuviškos pasakos“, lietuvių mitologinės sakmės „Sužeistas vėjas“, V. Disnėjaus „Murziukas“, Karen Le Billon „Prancūzų vaikai valgo viską“, S. Nėries „Negesk, žiburėli“ ir dar kiti čia nepaminėti kūriniai. Sužinojo istorijas, kodėl progimnazijos darbuotojai pasirinko būtent šiuos kūrinius, bet ir kartu lavino vaizduotę, ugdėsi empatiją kitam žmogui. Išgyventi nauji potyriai dar labiau sustiprino bendrystės su kitais žmonėmis jausmą, padėjo lavinti naujus įgūdžius.

Projekto pabaigoje klasės vadovė mokiniams palinkėjo ir toliau nesustoti skaityti garsiai sau bei draugams. Būtų puiku, kad skaitymas Advento laikotarpiu taptų šeimos tradicija. Tokiu būdu visi patirtų buvimo kartu bei skaitymo džiaugsmą.

3a klasės vadovė Daiva Stonė