Dainų progimnazijos pedagogai  kvalifikacijos tobulinimo seminare

                 Iškart po naujamečio šurmulio sausio 2 d. Dainų progimnazijos pedagogai išvyko į Birštoną, kur dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo seminare ,,Pokyčių valdymas švietime“. Lektorė – Asta Blandė – psichologė, jau dvidešimt metų dirbanti su vaikais ir jaunimu, ieškanti atsakymų į pačius įvairiausius bei aktualiausius klausimus.  Mūsų mokytojams patiko lektorės įžvalgos ir patarimai  apie bendradarbiavimą su tėvais, konkrečių situacijų analizė. Pedagogai išgirdo vertingų minčių apie savivertės ugdymą ( ne tik vaikų, bet ir pačių mokytojų), emocinį raštingumą – gebėjimą pasakyti, kaip jautiesi, suvokti bei valdyti savo ir kitų emocijas. Ne kartą psichologė kalbėjo apie išmokimą laukti (vaiko pokyčių, rezultato), toleranciją prieštaravimams, netobulumui bei nežinomybei. Seminare mokytojai atliko daug linksmų užduočių, testų, mokėsi bendradarbiauti, geriau pažinti save ir kitus.

                 Kitą dieną nuo Šiaulių kilęs, bet šiuo metu Birštone gyvenantis skulptorius Martynas Gaubas supažindino su kurortinio miestelio lankytinomis vietomis. Apžiūrėję vieną didžiausių Lietuvoje vitražų Birštono kultūros namuose pasukome į Vytauto parke įkurtą skulptūrų alėją. Čia grožėjomės ne viena paties M.Gaubo bronzine skulptūra,  pamatėme ir kitų  menininkų  darbus. Skanavome mineralinio vandens, aplankėme mineralinio vandens paviljoną – ,,Birutės vilą“,  bet didžiausią įspūdį visiems paliko ,,Druskupis“ – vienintelis Lietuvoje mineralinio vandens garinimo bokštas, įspūdingas dėl savo architektūrinio sprendimo.

                 Taigi šio seminaro metu pedagogai patyrė džiugių akimirkų, pailsėjo ir grįžę naujas idėjas pritaikys savo pamokose,  bendraudami su mokiniais.

                                                    Lietuvių kalbos mokytoja Inga Valeikienė