Patyriminio ugdymo (STEAM) diena

    Dainų progimnazijos bendruomenė keletą kartų per metus organizuoja patyriminio ugdymo dienas kitose erdvėse – kad mokiniai turėtų kuo daugiau galimybių įvairių gebėjimų ir asmeninių kompetencijų ugdymui(si).

Šių metų lapkričio 25 d. progimnazijos mokiniams išvykti iš progimnazijos neprireikė. PUP ir 1–4 klasių mokiniams veiklos vyko ir klasėse ir kitose progimnazijos erdvėse.

   Priešmokyklinių grupių vaikai ir pirmų klasių mokiniai turėjo galimybę pasinerti į sferinio kino virtualią tikrovę, kurioje išvydo pasaulio stebuklus, patyrė daug nuotykių, o svarbiausia – pasijuto tikrais neįtikėtinų įvykių dalyviais. Trečių ir ketvirtų klasių mokiniai dalyvavo Šiaulių veterinarijos tarnybos darbuotojų organizuotoje edukacinėje veikloje. Čia mokiniai arčiau susipažino su gyvūnais, sužinojo aplinkosaugos problemas, turėjo galimybę daugiau sužinoti apie bites, paragauti bičių duonelės, mdaus, patyrinėti bičių iš vaško suręstus statinius – korius. Mokiniai taip pat turėjo įsivertinti savo žinias dalyvaudami viktorinoje, kur buvo įvertintos jų žinios įvairiais siurprizais. Antrų klasių mokiniai savo žinias gilno klasėse atlikdami įvairius laboratorinius darbus. O vėliau antrų, trečių ir ketvirtų klasių mokiniai turėjo galimybę persikelti į plačias kosmoso erdves dalyvaudami edukaciniame užsiėmime ,,Krintanti žvaigždė“. Užsiėmimą vedė astronomijos entuziastas, praktikas Simas Šatkauskas, publikuojantis astronominių stebėjimų rezultatus viešai pasiekiamose erdvėse, ir jo pagalbininkė Vida Šatkauskienė. Astronomas, naudodamas interaktyvias priemones, pasakojo apie planetų dydžius, atstumus kosmose, galaktikas, apie žmones, kaip dangaus kūnus. Jis kalbėjo apie astronominius reiškinius, senovės ir dabarties lietuvių šventes (Kalėdas, Velykas, Rasas), kaip jos siejasi su astronomija. Mokiniai taip pat išgirdo, kokius garsus skleidžia įvairūs Visatos kūnai (Saulė, Venera, Saturnas ir kiti), pamatė dangų tokį, koks jis yra iš tiesų, kokio paprastai mes negalime matyti. Vaikai stebėjo Visatą 3D akinių pagalba ir buvo sužavėti tuo, ką išvydo. Kita edukacinio užsiėmimo dalis vyko prie  teleskopo, kur mokiniai turėjo atlikti užduotį.

   Patyriminės dienos veiklų metu mokiniai praplėtė pasaulio pažinimo, aplinkosaugos, fizikos, astronomijos, etnokultūros žinias.

Informaciją parengė pradinio ugdymo mokytoja Aurelija Jurgutavičienė