Prasidėjus kelionių sezonui, 6b klasės mokiniai ir jų tėveliai išsiruošė į ekskursiją.  Mūsų tikslas – aplankyti populiariausią šiuo metu Basakojų taką Latvijoje, netoli Smardės miestelio.  Čia netoli Kemerų pelkynas ir Jūrmala. Takas   – 2,6 km, ir juo reikia eiti basomis kojomis. Žinoma, daugelis esame kaime ar sode vaikščioję basomis ant žolės. Bet čia leidi savo kojoms  pajusti pačių įvairiausių paviršių ir faktūrų. Per visą kelią galima sutikti daugybę netikėtų paviršių – nuo gludintų akmenukų, žvirgždo iki kankorėžių, nuo minkšto pakloto iki klampaus pilko molio ar į tešlą panašios durpių masės. Visas kelias tarsi įpintas į menines instaliacijas. Galima sakyti, kad kartu aplankai ir meno galeriją. Sunku nupasakoti  pojūčius, bet visiems sunkiausia buvo įveikti pušų ar eglių kankorėžių bei  skaldos akmenukų taką. Po žygio jautėme malonų dilgčiojimą pėdose.

 Toliau mūsų maršrutas vedė Jūrmalos link. Čia lankėmės Dzintars poilsio parke. Tai tikras rojus vaikams! Kiek čia atrakcionų, karstyklių, laipynių, treniruoklių… Juos norėjosi išbandyti ir vaikams, ir suaugusiems. Užlipome ir į apžvalgos bokštą, kurio aukštis – 33,5 metro. Per visą bokštą įrengta 12 platformų, nuo kurių atsiveria vaizdas visomis kryptimis, o pačiame viršuje yra speciali apžvalgos platforma, nuo kurios matyti Rygos dangoraižiai ir Rygos įlanka.

Na, kaipgi nuvažiavęs į Jūrmalą nepabraidysi po Baltijos jūrą? Braidėme visi, kai kurie netgi išdrįso išsimaudyti, nors vandenyje kojas gėlė nuo šalčio. Kad sušiltų, tėveliai kartu su vaikais žaidė kamuoliu.

Grįždami namo dar užsukome pasigrožėti Jelgavoje vykstančiu smėlio skulptūrų festivaliu, pasidžiaugėme gražiai išpuoštu miestu.

Kiekviena kelionė palieka atmintyje gražių prisiminimų, įsimintinų vaizdų. Mūsų kelionė buvo išskirtinė tuo, kad 6b klasės tėvų komiteto pirmininkas R.Balčiūnas organizavo bendrą vaikų ir tėvelių išvyką, norėdamas labiau visus sutelkti.  Iš tiesų mes geriau pažinome vieni kitus, bendravome, smagiai ir turiningai praleidome laiką gamtoje. Na, o vaikai jau klausinėja, kokia bus kita kelionė…

                                                      6 b klasės vadovė Inga Valeikienė