6a klasės mokiniams gamta ir žmogus pamoka kitaip

„Dirbdami taip, kaip dirbote prieš dvidešimt metų, žinokite, kad yra geresnių darbo būdų.“

                                                                                                                            (Tomas Edisonas)

Ko reikia vaikui, kad mokytis jam būtų įdomu, būtų motyvuotas, galėtų tirti pasaulį jį supančioje natūralioje aplinkoje. Šie klausimai ir paskatino organizuoti ugdymą kitaip.

Gegužės 31d. 6a klasės mokiniams gamta ir žmogus pamoka vyko Šiaulių universiteto Stasio Gliaudžio gamtos muziejuje. Mokiniai susipažino su eksponuojamais per kelis dešimtmečius sukauptais gyvosios gamtos eksponatai, kurių daugelis atspindi Lietuvos gamtą. Tai duobagyviai, vabzdžiai, paukščiai, net 39 rūšys jūros žvaigždžių ir jūros ežių bei 46 rūšys žuvų, varliagyvių ir roplių. Be čia išvardintų gyvūnijos pasaulio atstovų, muziejuje dar eksponuojami vėžiagyviai, voragyviai, šimtakojai ir kiti. Muziejuje buvo galima pamatyti ir egzotinių kraštų (šiltųjų jūrų) gyvūnijos atstovų.

Mokiniai sužinojo, kad visi muziejaus eksponatai išdėstyti sistematine tvarka, pradedant nuo paprasčiausios sandaros pinčių ir baigiant žinduoliais. Daugelis muziejaus eksponatų pavadinimų užrašyti lotynų ir lietuvių kalbomis, Lietuvos Raudonosios knygos gyvūnai pažymėti raudonais taškeliais. Muziejuje rodomi eksponatai daugiausia atspindi Lietuvos bioįvairovę ir Šiaurės Lietuvos regioną.

                                Fizikos, gamtos ir žmogaus mokytoja Giedrė Kielaitė

6a klasės mokiniams gamta ir žmogus pamoka kitaip

cof
cof
dav
dav
burst
burst
dav
dav