Dainų progimnazijos aštuntokų išvyka į Stokholmą

  Per pavasario atostogas 8a, 8c klasių mokiniai, jų auklėtojos Akvilė Pigulevičienė, Vijoleta Tolvaišienė ir etikos mokytoja Irma Žemaitienė aplankė Latvijos bei Švedijos sostines: Rygą ir Stokholmą.

     Rygoje aštuntokai vaikščiojo senamiesčio gatvelėmis, apžiūrėjo unikalius Viduramžių architektūros paminklus ir, smagiai nusiteikę, išplaukė į Stokholmą. Kelto „Isabelle“ konferencijų salėje vyko integruota geografijos ir istorijos pamoka, kurioje mokiniai susipažino su Švedijos geografinėmis ypatybėmis, sužinojo įdomių istorinių ir kultūrinių faktų. Saulėtame Stokholme mokinius sužavėjo senamiestis: panoraminiai vaizdai iš apžvalgos aikštelės, Karališkieji rūmai, Didžioji aikštė, Stokholmo katedra, Miesto rotušė, Parlamento rūmai,  žydinčių sakurų alėjos. Aštuntokai aplankė VASA muziejų, kuriame eksponuojamas įspūdingas karo laivas, pastatytas 1626-1628 metais. Dėl statybos klaidų laivas nuskendo per pirmąjį reisą, o 1961 metais iškeltas į sausumą. Mokiniai atidžiai klausėsi gidės Livijos Šulcaitės įtaigių pasakojimų ir savo akimis įsitikino, kad Stokholmas– viena gražiausių Europos sostinių.

     Kelte patyrę įvairių pramogų, nuoširdžiai pabendravę ir turiningai praleidę atostogas, laimingi aštuntokai sugrįžo į Lietuvą, į gimtuosius Šiaulius. Jaunieji keliautojai sakė, kad labai norėtų dar kartą plaukti per Baltijos jūrą…

                                                            Informaciją paruošė 8a klasės vadovė A. Pigulevičienė

Dainų progimnazijos aštuntokų išvyka į Stokholmą 2019