Šiaulių Dainų progimnazijoje – karjeros ugdymo diena

                                                                          

                      Žmogui, kuris žino kur eina, pasaulis duoda kelią.

D. S. Džordanas

Dažnai galvojama, kad profesijos pasirinkimo klausimai aktualiausi yra baigiamosiose mokyklos klasėse, artėjant priėmimo į kitas mokymo įstaigas laikui, tačiau skubotas pasirinkimas – klaidingas kelias. Todėl, siekiant mokinį priartinti prie profesijų pasirinkimų balandžio 9 d. progimnazijoje buvo organizuota kultūrinė – pažintinė diena, karjeros ugdymo diena.

Pradinių klasių mokinai vyko į Šiaulių dramos teatrą, kuriame susipažino su aktoriaus profesija, paslaptingu teatro pasaulį.

5 – 6 klasių mokinai domėjosi pasaulio tautų muzika Šiaulių koncertų salėje „Polifonija“. Edukacinio užsiėmimo metu progimnazistai muzikos garsų pagalba apkeliavo visą Žemės rutulį, susipažino su muzikos instrumentas, muzikanto profesija.

Kartu su teatro studija „Kompanija šauni“ 7a ir 7b klasių mokiniai domėjosi teatro gyvenimu, o 7c klasės mokiniai vyko į Šiaulių valstybinę kolegiją, kurioje susipažino su technologinių procesų automatizavimo auditorija, programavo robotukus – mašinėles. Transporto dirbtuvėse apžiūrėjo studentų sukurtą elektromobilį ir sportinį automobilį. Bibliotekoje susipažino su bibliotekininko profesija, bibliotekos veikla, atliko karjeros tinkamumo testą.

Aštuntokai  Šiaulių valstybinėje kolegijoje susipažino su sveikatos mokslų, verslo ir viešosios vadybos, inžinerijos studijų programomis.

Ši nepamokinės veiklos diena pateisino mokinių interesus ir lūkesčius. Klasių veiklos organizuotos įvairios, dinamiškos ir nenuobodžios.

Kad ir kaip gerai žinotume, kas mūsų mokiniams yra geriausia, kad ir kaip norėtume nukreipti kažkokio tikslo link, pirmiausia turime suteikti galimybę pažinti save, daryti klaidas ir iš jų mokytis, nes tai tiesiog gyvenimo dalis. Būtent tokia karjeros ugdymo diena padeda mokiniams palengva atrasti savo vietą veiklos pasaulyje ir gyvenime.

                                                       Profesinio orientavimo konsultantė Giedrė Kielaitė

Šiaulių Dainų progimnazijoje – karjeros ugdymo diena