Ketvirtokų popietė su pradedančiąja rašytoja A.Raščiūte

Visi puikiai žinome, kad rašytojas – tai žmogus, kuriantis rašytinius tekstus. Tik visada kyla klausimas: sunku ar lengva būti rašytoju? Į šį klausimą balandžio 4 d. pabandė atsakyti 4a klasės mokiniai kartu su savo mokytoja, taip pat rašytoja, I.Kazymirkiene, susitikę Dainų progimnazijos muziejuje su pradedančiąja dešimtmete rašytoja Aleksandra Raščiūte iš „Juventos“ progimnazijos.

A.Raščiūtė – viena jauniausių rašytojų Lietuvoje, ką tik išleidusi savo pirmąją knygą „Katė plėšikė“. Pristatyti knygą jai padėjo klasės draugė Elinga ir mama. Pradėję pokalbį-diskusiją apie tai, kad rašyti gali kiekvienas ir visiškai nesvarbu, kokio amžiaus būtum, Aleksandra prasitarė, kad papasakoti istoriją apie katę plėšikę gimė nuo begalės galvoje besisukusių minčių iš perskaitytų knygų. O jų autorė skaito labai daug. Pati nesitikėdama, kad gali parašyti knygą, ėmė ir parašė ją gana greit atostogaudama Užventyje pas senelius. Taip įgyvendino savo slaptą svajonę – būti rašytoja.

Besidomintiems, apie ką ši knyga, buvo atskleista, kad istorija – apie mergaitę Elę, kuri turėjo katę vardu Kiciukė ir jų nuotykius. Tai slaptas kačių gyvenimas, naktimis veikianti vagiančių kačių tarnyba, mergaitės Elės virtimas kate, įvykdytos misijos bei įveikti sunkumai, norint Elei grąžinti žmogaus pavidalą. Visiems buvo smalsu išgirsti, kodėl buvo pasirinkta rašyti būtent apie kates. „Katės – tai mano gyvenimo dalis, – teigė Aleksandra. – Jos labai mielos ir dailios. Be jų būti aš negalėčiau. Pati turiu dvi kates, Vorą ir Blusą, kurios kasdien vis kuo nors nustebina – nuolat kur nors slepiasi, lindi spintose, miega ant mano pagalvės, užsiklojusios antklode, o naktimis net pianinu groja. Ir jei galėčiau pasiversti į kokį nors gyvūną, tai tikrai būtų katė!“.

Rašytoja prasitarė, kad knyga nebūtų išvydusi dienos šviesos be paskatintojos, savo mamos, be rėmėjo, tėčio, be atsitiktinai gatvėje sutiktos dailininkės O.Aleknavičiūtės, iliustratorės S.Butkevičiūtės, Šiaulių Simono Daukanto gimnazijos moksleivės, redaktorės I.Ramaneckienės, leidyklos „Saulinga“.

Popietės pabaigoje jaunoji rašytoja publikai atskleidė, kad jos tolimesni planai yra rašyti „Katės plėšikės“ antrą dalį bei bandyti tapti garsia rašytoja. Ši knyga, pasak progimnazijos direktorės A.Vaičiūnienės, – tikrų tikriausia sėkmės istorija, įrodanti, kad kiekvienas iš mūsų galime būti lyderiais, tik reikia noro, siekio užsibrėžto tikslo link. O visam tam paantrino pati autorė: „Vaikai, Jums linkiu pagalvoti, koks talentas slypi širdelėse, ir drąsiai jį parodykite kitiems“.

Bibliotekos vedėja Dilanta Vasylienė

Ketvirtokų popietė su pradedančiąja rašytoja A.Raščiūte