Kovo 20 d. minima pasaulinė Žemės diena

Žemės diena – diena, kai kasmet kovo 20 d. minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Tai viena svarbiausių ir gražiausių aplinkosaugos švenčių Lietuvoje, kurių metu diskutuojama aplinkosauginėmis temomis, ieškoma būdų, kaip mažinti gamtai daromą žalą. Šią dieną švenčiamas ir pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.

 Šią diena Šiaulių Dainų progimnazijos mokiniai dalyvavo iškilmingame Žemės vėliavos pakėlimo ceremonijoje, instaliacijoje „Bičių spiečius“, „Vabzdžių viešbutis“, jaunimo koncerte.

Lankydamiesi Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamente, progimnazistai domėjosi, kokios yra šiandieninės aplinkosaugos problemos ir kaip jos yra sprendžiamos.

Pažintinio vizito metu į UAB „Šiaulių vandenys“ mokiniai sužinojo, kokiu būdu tiekiamas vanduo Šiaulių miestui, kokia yra vandens kokybė, koks yra nuotekų tvarkymas. Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje mokiniai susipažino, kaip atliekami bakteriologiniai, parazitologiniai, mikrobiologiniai ir cheminiai tyrimai.

Galima teigti, kad Pasaulinė Žemės diena – tai kvietimas prisiminti, jog visi esame atsakingi už gamtą ir pasaulį, kuris mus supa.

Saugokime ir mylėkime gamtą! Mūsų ateitis – mūsų rankose!

                                    Informaciją parengė fizikos  vyr. mokytoja Giedrė Kielaitė

Pasaulinė Žemės diena 2019