3 c klasės mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Adventas- tikėjimai, spėjimai, burtai…”

Gruodis – advento metas, kai aplink tvyro susikaupimas, viltingas laukimas ir stebuklinga ramybė. Tai laikas, skirtas padėkoti, atsiprašyti ir susitaikyti, prisiminti amžinąsias , tikrąsias  vertybes.  Kartu tai – ir mistiškas laikotarpis, pilnas įvairių tikėjimų, spėjimų ir burtų.

Gruodžio 12 dieną 3c klasės mokiniai vyko į Žaliūkių malūnininko sodybą, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Adventas – tikėjimai, spėjimai, burtai…”. Užsiėmimo metu vaikai sužinojo, kokių tradicijų bei papročių laikėsi mūsų protėviai, išgirdo draudimų, kurių privalu advento metu laikytis, spėjo orus ir būsimą derlių. Traukdami ir skaičiuodami riešutus, pabandė sužinoti, ką jiems žada ateinantys metai. Gaspadinė mokė vaikus  kepti kūčiukus. Paaiškino, kad jie dar prėskučiais, šližikais vadinami. Vaikai, pasiraitoję rankoves, kočiojo tešlą, darė kūčiukus ir kruopščiai dėliojo ant kepimo skardos. Laukdami, kol kūčiukai iškeps, prisiminė, kas svarbaus, įsimintino šiais metais įvyko. Planavo, ką norėtų nuveikti ateinančiais metais, apmąstė, ką turėtume keisti savyje ir aplink save, kad būtume laimingesni.

Smagu, kad besibaigiant metams ir artėjant didžiosioms šventėms, mums pavyko trumpam sustoti, atsigręžti į nuveiktus darbus, pajusti bendrystės jausmą.

Informaciją parengė pradinių klasių vyresnioji mokytoja Lina Mateikienė

3 c klasės mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Adventas- tikėjimai, spėjimai, burtai…”