Šiaulių Dainų progimnazijos projektas „Draugiška aplinka ir aš“

Šiaulių Dainų progimnazijoje nuolat vykdomi įvairūs ilgalaikiai ir trumpalaikiai projektai.

Vienas iš jų – ilgalaikis projektas „Draugiška aplinka ir aš“. Šis projektas buvo pradėtas vykdyti nuo š.m. rugsėjo mėnesio ir baigėsi gruodžio mėnesio pirmąją savaitę.

Projektas buvo vykdomas ne tik mokykloje, bet ir už jos ribų. Mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Vaistažolės ir jų nauda mums“, kuris vyko UAB vaistinėje „Valerijonas“.  Užsiėmimo metu patyrusi vaistininkė – žolininkė mokinius supažindino su Lietuvoje augančiomis vaistažolėmis, jų nauda ir kaip taisyklingai iš žolelių pasigaminti arbatą.

Lankydamiesi ŠU Stasio Gliaudžio gamtos muziejuje, projekto dalyviai susipažino su eksponuojamais per kelis dešimtmečius sukauptais gyvosios gamtos eksponatais, kurie atspindi Lietuvos gamtą ir su egzotinių kraštų (šiltųjų jūrų) gyvūnijos atstovais.

Progimnazijoje  mokiniams buvo organizuota paskaita „ Ką reiškia landšafto kūrimas“. Paskaitą skaitė landšafto architektas Karolis Grušas.

Tokio pobūdžio projektai padeda atverti vaikų akis į nuostabų pasaulį ir jei pavyks, anot sociologų „užprogramuoti“ vaiko širdyje požiūrį, kad „gamta – visų namai“ ir bendrauti su ja reikia tik dorai, sąžiningai, pagarbiai, tada suaugęs žmogus nepaliks jai žaizdų.

Juk „gamta – vienas galingiausių žmogaus auklėjimo veiksnių ir kruopščiausias auklėjimas be šito veiksnio visuomet bus sausas, vienpusis, nemaloniai dirbtinis“. K. Ušinskis

                                                                                    Gamta ir žmogus mokytoja Giedrė Kielaitė

Šiaulių Dainų progimnazijos projektas „Draugiška aplinka ir aš“