Gruodžio 29 d., kai vyko patyriminio ugdymo dienos užsiėmimai, 6b klasės mokiniai viešėjo Pakruojo dvare. Čia jų laukė edukacinė programa ,,Dvariškas gyvenimas – špyga taukuota“. Pats Tadas Blinda pasakojo apie šį dvarą, jo istoriją, parodė, kaip gyveno šeimininkai – baronai fon Ropai. Apžiūrėjome puošnius dviaukščius rūmus,  gėrėjomės jų gražiais kambariais, baldais, meno kūriniais. Paskui, pučiant atšiauriam vėjui, pasivaikščiojome po visą dvaro teritoriją: apžiūrėjome retų plėšriųjų paukščių kolekciją, iš kurių įspūdingiausiai atrodė snieginė pelėda. Įsimintiniausias objektas – senasis bausmių muziejus, kur buvome supažindinti, kaip seniau už menkiausią nusikaltimą  bausdavo žmones. Net šiurpas nukrečia, pagalvojus, ką turėdavo išgyventi žmogus, pasodintas ant smaigalio ar iki pusės įstatytas į išmatų duobę…  Išklausę pasakojimo apie dvaro praeitį, kai ką patys išbandę, visi vaikai gavo liudijimus, kad tapo dvariškiais.

Mums teko galimybė pamatyti  ir didžiuosius Kinijos žibintus. Tiesa, šviesos dar nebuvo įjungtos, vyko pasiruošimo darbai, bet papuošimai tikrai  dvelkė Rytų egzotika.  Apžiūrėjome ir Pakruojo simboliu tapusį arkinį tiltą bei vandens malūną, sumūrytą iš lauko akmenų ir dolomito.  Na, o po ekskursijos pučiant žvarbiam vėjui labai tiko karšta arbata ir blynai užeigoje prie Pakruojo vėjinio malūno.

Šią išvyką organizavo klasės tėveliai, tad esme dėkingi organizatoriams: S.Jasmantei, S.Niktavičienei ir tėvų komiteto pirmininkui R.Balčiūnui.

                                                                 Klasės auklėtoja Inga Valeikienė