PATYRIMINIO UGDYMO (STEAM) DIENA PUG, 1-4 KLASĖSE

Tęsiamas Aplinkos ministerijos inicijuotas pradinių klasių mokiniams skirtas gamtos pažinimo projektas „Gamtukai“, kurio  tikslas – šiuolaikinėmis, moderniomis, kuo patrauklesnėmis priemonėmis skatinti jaunąją kartą pažinti gamtą, ją saugoti ir puoselėti. 

Lapkričio 8d. progimnazijoje lankėsi  „Gamtukų“ projekto komanda, apie kurios darbą pedagogai bei auklėtiniai šiltai atsiliepė. 1-4 kl. mokiniams patiko 3D vaizdo filmas apie aplinką ir gyvąją gamtą, praktinis žinių žaidimas – menu mįsles: „Rūšiavimo mįslė“,  „Atliekų susidarymo mįslė“, „Energijos eikvojimo mįslė“, „Oro taršos mįslė“ ir „Vandens taršos mįslė“. Ypač mokinius sužavėjo  „Gamtukų laboratorijos“  praktiniai mokslo eksperimentai. Jų metu vaikai sužinojo: kaip atsiranda žaibas, kaip atsiranda ir kas tai yra ugnis, kaip susiformuoja ir kas yra ledas, kaip susiformuoja rūkas, kas yra vanduo ir  t.t.

Praktinius mokslo eksperimentus klasėse vykdė ir pradinio ugdymo mokytojos. 1c, 1d, 1e kl. mokiniai aiškinosi vandens savybes bei būsenas, tyrinėjo moliūgą. 2a, 2c, 2d, 2e kl. mokiniai atliko eksperimentą „Neištekantis vanduo“, bandymus su balionais, sužinojo, kad gintaras ir kiti daiktai gali įsielektrinti. 3a, 3c kl. mokiniai pro mikroskopą stebėjo medžio lapo, rožės žiedlapio sandarą, atliko eksperimentus „Stebuklingi burbulai“, „Išimk monetą nesušlapęs rankų“, „Beorė erdvė stiklainyje“, „Guminuko padidėjimas“, „Kas valdo ranką“ ir kitus bandymus, piešė vašku ant vandens. 4b, 4d kl. mokiniai per mikroskopą tyrinėjo vandenį,  atliko daug įdomių bandymų su vandeniu, popieriumi ir ugnimi, susipažino su oro savybėmis.

Patyriminio ugdymo diena mokiniams paliko neišdildomus įspūdžius.

Skyriaus vedėja Rita Karpušenkienė

PATYRIMINIO UGDYMO (STEAM) DIENA PUG, 1-4 KLASĖSE